Штрафи за комуналку потрібно погасити до кінця локдауна

2

В кінці опалювального сезону саме час підрахувати борги за комуналку, які накопичилися в українців за останні півроку. Зима в Україні була достатньо холодною, тому споживання опалення зросло на 6%. Лише у Києві борги за тепло і гарячу воду досягли 4,4 млрд грн. Розрахуватися з боргами громадянам радять до завершення локдауна, щоб не платити відсотки.


В “Київтеплоенерго” пояснили боржникам, що у разі несвоєчасних розрахунків за надані послуги, вони повинні сплатити пеню — не вище 0,01% від суми боргу за кожен день прострочки. Але під час карантину і протягом 30 днів після його скасування Верховна Рада заборонила штрафувати споживачів за несвоєчасну оплату комунальних послуг. Про це йдеться в законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної хвороби (Covid-19)».

Тому до завершення карантину у боржників є унікальна можливість погасити всі свої борги без додаткових витрат. В інакшому випадку справа дійде до суду, і після завершення карантину з них стягнуть не лише борги, але й можуть заарештувати майно.

Під час карантину боржникам за комуналку потрібно укласти угоду про реструктуризацію боргу з кожним підприємством-надавачем житлово-комунальних послуг. Зробити це можна дистанційно. Тоді борг дозволять гасити частинами, протягом певного періоду часу, а не сплачувати всю сумму за раз. Погасити у розстрочку можна борги за утримання житла; гаряче та холодне водопостачання; опалення; газопостачання; послуги водовідведення; електроенергію;
вивезення побутового сміття.

Загальна сума місячних платежів, що вносяться на оплату поточних рахунків і платежів з погашення реструктуризованої заборгованості, не повинна перевищувати 25% сукупного доходу всіх членів сім’ї, а для пенсіонерів та інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги — 20%. Заборгованість гаситься протягом 60 місяців. Проте якщо сімейного бюджету не вистачає на повне погашення цієї заборгованості, термін дії договору продовжується до повного її погашення.

Комментарии Facebook