Як пройшов жіночий марш у Києві: “У пандемії — жіноче обличчя”

8

У Києві 8 березня пройшов жіночий марш. Гасло маршу “У пандемії – жіноче обличчя”. Про це повідомляють Українські Новини.

На Михайлівській площі зібралися ті, хто відзначає 8 березня маршем за рівні права і можливості чоловіків і жінок, гідну оплату праці, безпеку, ратифікацію Стамбульської конвенції, репродуктивну свободу. Зібралося більше тисячі учасників.

Гасла жіночого маршу: “Права жінок – права людини”. “Жінка – це людина, а не матка й вагіна”, “Бунтуй, кохай, права не віддавай”, “Куди дзвонити, коли гвалтує поліція”, “Свобода, Рівність, жіноча солідарність!”, “Квіти – клумби, права – жінкам”.

Марш прийшли підтримати жінки з Білорусі. Вони нагадали, що в Мінську теж проходили жіночі опозиційні марші, які жорстоко розганялися. “У революції жіноче обличчя”, – уклала гостя з Білорусі.

Учасники маршу закінчили ходу на Поштовій площі. За даними кореспондента Українських Новин, зараз станція метро “Поштова площа” працює тільки розвіз учасників мітингу і закрита для інших.

Потяг метро збере людей і відвезе їх у безпечне місце. Учасників мітингу просять в цілях безпеки зняти символіку і прибрати плакати.

Як повідомляли Українські Новини, Зеленський привітав жінок з 8 березня, заявивши, що без жінок чоловіки просто біологічні істоти, а з ними – люди й особистості.

Комментарии Facebook