Тарас Чорновіл пояснив, хто впливає на зовнішню політику України: Зеленський між Байденом, Путіним та Коломойським (відео)

11

Схоже, що для українського олігарха Ігоря Коломойського безпечних місць у світі не залишилося. Чому Зеленський останнім часом опанував антиросійську риторику, ASPI news розповів нардеп III-VI скликань Тарас Чорновіл.

ASPI newsСанкції проти лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука, показовий візит голови Європейської Ради Шарля Мішеля в Україні, зокрема, на лінії зіткнення в Донбасі, войовнича риторика голови української делегації в ТКГ Леоніда Кравчука тощо. Які нові тенденції спостерігаються у зовнішній політиці Офісу президента на східному та західному напрямках зовнішньої політики України?

Тарас Чорновіл: Оскільки власної принципової позиції у президента Володимира Зеленського немає, то маємо справу з випадком, коли зовнішня політика підпорядкована певним внутрішнім факторам. Чи міг Зеленський психологічно піти на максимальне зближення з президентом РФ Володимиром Путіним? Безумовно, так. А що ж перешкоджає? Ми пригадуємо “Нормандський саміт” 2019 року та інші кроки президента до та після зустрічі з Путіним.

Пригадайте, одразу після Паризького саміту змінилася оцінка справи про вбивство журналіста Павла Шеремета. В цьому злочині раптом перестали підозрювати російську агентуру, натомість звинуватили українських патріотів. Тоді ж прем’єр Денис Шмигаль раптом почав говорити про подачу дніпровської води до окупованого Криму.

Наразі подейкують, що курс президента розгорнувся на Захід. Та подивіться, яку кількість енергоресурсів з Росії почала купувати Україна за нової влади! Щобільше українська атомна енергетика умисно доводиться фактично до колапсу задля збільшення постачання електроенергії з РФ. Насправді  перешкод для руху Зеленського у російському напрямку немає.

Але виникли два фактори. По-перше, вулиця, якої президент боїться. Гадаю, що Аваков йому пояснив, що за певних умов навіть міністр внутрішніх справ не зможе зарадити виходу протестів з-під контролю. По-друге, Путін, який перестав адекватно сприймати зовнішній світ. Він дав вказівки, що він хоче отримати від України, й торгуватися взагалі не бажає. Він чекає, коли Зеленський виконає все, що наобіцяв у Парижі. А він таки наобіцяв, бо росіяни весь час дорікають Україні невиконанням якихось домовленостей. Дивимося Паризьку декларацію, нічого такого в ній немає. Тобто, ймовірно, існували якісь усні домовленості або між Зеленський та Путіним, або на рівні радників.

Зрештою, Зеленський погодився на “формулу Штайнмаєра” заради російської обіцянки випустити полонений. Дійсно два обміни заручниками згодом відбулися. Але на цьому все. Реального перемир’я на фронті взагалі не сталося, змушуючи керівництво Міноборони та Генштабу постійно брехати, приховувати факти обстрілів та бойові втрати.

А потім Путін відкрив карти, пояснивши, що Зеленський його вже не цікавить, що йому потрібні в Україні не проросійські, а 100% російські політики в образі московського генерал-губернатора Малоросії. А отже, Кремль зосередився на просуванні свого кума Віктора Медведчука в українській політиці. Наразі Кремль чітко дав зрозуміти, що полонених віддають лише у руки Медведчука, мир на Донбас принесе лише Медведчук, лише він знизить тарифи тощо.

Зрештою, Зеленський зрозумів, що Путін його все одно знищить, бо він не потрібний господарю Кремля. Шкода, що це розуміння дійшло лише через два роки. Петро Порошенко дуже добре розумів, що коли ти не поступаєшся Росії, то поступово вичерпуєш конфлікт. Кремль тисне, активує гарячу стадію, проте, коли це перестає давати ефект, він переходить до інших способів. Який Москва знайшла вихід тоді? Треба зробити все, щоб Порошенко припинив бути президентом України. Тепер теж саме відбувається й щодо Зеленського.

Очевидно зараз з українського боку поступок РФ не буде до тих пір, поки Путін не змінить батіг на пряник, доки Кремль не зробить якісь жести для росту особистого рейтингу українського президента. Якщо раптом Москва віддасть зараз українських бранців, я навіть боюся подумати, з якою завзятістю Зеленський почне схилятися в бік Росії.

Паралельно на виборах президента США переміг Джо Байден, якого Зеленський відверто боїться, бо під час американських перегонів відверто працював на Дональда Трампа. Тому під впливом Байдена, почалася змінюватися й риторика Володимира Зеленського щодо Росії.

Держсекретар США Ентоні Блінкен сьогодні, 5 березня, оголосив, що Америка наклала персональні санкції на олігарха Ігоря КоломойськогоДізнайтеся докладніше про вплив американських справ Коломойського на внутрішню та зовнішню політику Зе-команди у відеоверсії інтерв’ю з Тарасом Чорноволом.

Комментарии Facebook