КСУ сьогодні розгляне провадження: чи можна оштрафувати президента

5

Сьогодні, 4 березня, Конституційний суд України (КСУ) розгляне провадження щодо офіційного тлумачення положення Конституції стосовно того, чи можна президента України притягнути до адміністративної відповідальності. Про це повідомляється на сайті КСУ.

Згідно з порядком денним, відкрита частина пленарного засідання Великої палати КСУ почнеться о 10:20. Справа розглядатиметься у формі письмового провадження.

Нагадаємо, Конституційний суд відкрив конституційне провадження у відповідь на запит офіційно розтлумачити положення ч.1 ст. 105 Конституції України щодо можливого притягнення президента до адміністративної відповідальності у листопаді 2020 року. З відповідним конституційним поданням звернувся Верховний суд.

У червні 2020 року у розпал карантину президент Володимир Зеленський разом зі своїм оточенням відвідав закрите приміщення кав’ярні у Хмельницьку, чим порушив карантинні обмеження.

Після скандалу глава держави запевнив, що готовий сплатити відповідний штраф, однак Хмельницький міськрайонний суд засумнівався у можливості притягнення президента до юридичної відповідальності через його недоторканість.  У зв’язку з цим він звернувся до Верховного суду.

Зауважимо, що чиновників, які супроводжували Зеленського, зокрема, керівника Офісу президента Андрія Єрмака, його тодішнього першого заступника Сергія Трофімова, мера Хмельницького Олександра Сімчишина, тодішнього голову ОДА Дмитра Габінета, головного санітарного лікаря Віктора Ляшка і приватного підприємця Андрія Мельниченка суд оштрафував на 17 тисяч гривень.

Комментарии Facebook