За інформацією розвідки “Північний потік-2” прокладають на місці захоронення хімічної зброї

7

На російське судно терміново доставили антидоти

Маршрут газопроводу “Північний потік-2” проходить поручить з захороненнями хімічної зброї часів Другої світової війни і Росія приховує масштаби можливої екологічної катастрофи.  Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України.

“Швидкі темпи прокладання труби в Данських водах в умовах збільшуваного політичного пресингу з боку керівних компаній щодо необхідності якнайшвидшого завершення робіт призводять до зростання загроз не лише екології, але й життю та здоров’ю членів екіпажу”, – підкреслили у відомстві.

Зазначається, що Росію попереджували про ці захоронення, проте у Москві вирішили будувати газопровід не змінюючи маршруту.

“Актуалізувався чинник, про який попереджали екологи – хімічні отруйні речовини часів Другої світової війни, які були захоронені на дні в районі о. Бронхольм. Маршрут трубопроводу “Північний потік 2″ проходить поруч із цією зоною”, – йдеться в повідомленні.

У розвідці додали, що за останні пів століття морські течії зрушили чималу кількість контейнерів з бойовими отруйними речовинами та розкидали їх на значній площі навколо острова. Упродовж останніх щонайменше 35 років такі контейнери та боєприпаси періодично випадково виявляють на сході та півдні від о. Бронхольм.

У відомстві підкреслили, що для мінімізації екологічних ризиків Данія, як умову надання дозволу на прокладання трубопроводу у своїх водах, висувала обов’язковість використання суден із динамічним позиціонуванням (DP), проте компанія Allseas, на кораблі якої покладалися у РФ, під загрозою санкцій у 2019 році вона вийшла з проєкту “Північний потік-2”.

Через відсутність у Росії технічного забезпечення, Кремль доклав значних зусиль для змін у данському дозволі що дали “зелене світло” використанню якірного позиціонування.

“Тепер у водах Данії працює трубоукладач “Фортуна”, що використовує 12 якорів для свого позиціонування. І кожен з них ризикує зачепити небезпечний об’єкт на дні”, – наголосили в СЗРУ.

Як  повідомили у розвідці, у зв’язку з високим рівнем небезпеки Росія в терміновому порядку доставила на задіяні в роботах судна ампули з атропіном (антидот при отруєнні бойовими отруйними речовинами).

“Однак, попри небезпеку життю і здоров’ю екіпажів та екосистемі Балтійського моря в цілому, Росія продовжує прискорювати роботи з прокладання труби, приховуючи від громадськості будь-яку інформацію”, – підкреслили у Службі зовнішньої розвідки України.

Нагадаємо, в США наклали нові санкції на учасників проєкту будівництва “Північного потоку-2”.

Раніше німецька компанія відмовилась від участі у проєкті “Північний потік-2”. 

Також до списку санкцій США потрапило  судно, яке будує “Північний потік-2”. 

Крім того, США ввели санкції проти Туреччини за співпрацю з РФ.

Натомість Німеччина продовжила дозвіл на прокладку “Північного потоку-2”, але данська компанія відмовилась від участі в проєкті через санкції з боку США.

Повідомлялося, що через санкції США проєкт “Північний потік-2” відмовились сертифікувати. 

Комментарии Facebook