В Україні суд заблокував 426 сайтів, серед яких об’єктивні ресурси

7

Голосіївський райсуд суд постановив заблокувати доступ до 426 сайтів, серед яких низка російських та українських засобів масової інформації, а також блог-платформа LiveJournal. Про це повідомляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.


Зокрема, суд наклав арешт на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі Інтернет під час використання 426 сайтів. Крім російського РБК та LiveJournal у список заблокованих сайтів потрапили From-ua, Novostiua.org, Захід медіа та Infopressa.

З повним переліком заборонених сайтів можна ознайомитись тут.

Рішення ухвалено за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України – шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню та може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Видавець  сайту https://20minut.ua/  Олександр Човган прокоментував потрапляння ресурсу в список на блокування.

“Ми в шоці. Самі тільки що дізналися про це. Це просто бєспрєдєл. Немає ніяких припущень, чому ми в цьому списку. Я бачив в цьому списку багато російських сайтів. Але ми не маємо ніякого відношення до Російської Федерації. Думаю, там щось щось наплутали. Ми абсолютно українська компанія, нас знають всі вінничани. 20minut.ua (http://20minut.ua/) – це колишня газета “РІА”. Ми український, вінницький сайт номер один, найпопулярніший веб-ресурс в місті ” , – повідомив Човган.

Він також уточнив, що поки що сайт працює – провайдери ще не відключили користувачам доступ до нього. За словами Човгана, зараз редакція шукає адвоката в Києві, який буде оскаржити рішення слідчого судді Голосіївського району Києва.

“Ніхто з правоохоронних органів не виходив з нами на зв’язок, не попереджав про те, що ми потрапимо в цей список. Ми будемо діяти в правовому полі і домагатися виправлення цієї помилки”, – сказав Човган.

Нагадаємо, що власник і керівник інтернет-видання Ukrpress.info Олексій Платонов 8 серпня подав апеляційну скаргу на рішення суду про блокування 19 інформаційних сайтів, яким був обмежений доступ і до його медіа.

Про це він повідомив «Детектору медіа».

Комментарии Facebook