Задекларований виграш Ляшка Українська Національна лотерея не підтвердила — документ НАЗК

8

Лідер Радикальної партії обіцяє подати в суд на НАЗК про захист честі та гідності. Однак навіть якщо суд підтвердить правоту НАЗК – Ляшко нічого за це не буде. Термін давності минув “завдяки” рішенням КСУ. Лідер “Радикальної партії” Олег Ляшко збрехав про лотерейний білет з виграшем у півмільйона гривень. Про це повідомив глава Нацагенства з питань запобігання корупції Олександр Новиков в ефірі “Радіо НВ”.

Перевірка показала, що колишній нардеп підробив лотерейний білет, за яким нібито виграв 500 тисяч грн. За такий обман Ляшко загрожує покарання, але ніякого покарання не буде, так як справа Ляшка пропала так, як і багато інших після рішення КСУ.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко повідомив про виграш 571 тисячі гривень в лотерею. Відповідні зміни він вніс до своєї декларації за 2017 рік, розміщену на сайті Національного антикорупційного бюро.

Пізніше Ляшко заявив, що виграв півмільйона гривень не в лотерею, а завдяки ставкам на футбольні матчі Ліги чемпіонів.

У 2018 році Солом’янський суд Києва надав детективам НАБУ тимчасовий доступ до документів про лотерейні виграші лідера Радикальної партії Олега Ляшка через те, що в Національній лотереї заявили, що не реєстрували виграшів, які нардеп вказав у своїй декларації.

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новиков 19 лютого поточного року заявив, що Олег Ляшко підробив у 2017 році виграшний лотерейний білет на суму 571 045 гривень.

“НАЗК провело перевірку, встановило, що він підробив виграшний квиток. Нам підтвердили, що не було такого виграшного квитка. І було кримінальне провадження, він повинен був бути притягнутий до відповідальності, але Конституційний Суд скасував відповідну статтю”.

За словами Новикова, якщо НАЗК встановить, що факту виграшу не було, це буде свідчити про наявність складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 366 Кримінального Кодексу (декларування недостовірної інформації).

Стаття передбачає покарання у вигляді штрафу від 3 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або обмеженням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Ляшко назвав заяву Новікова черговою брехнею і заявив, що збирається подати на нього в суд.

На сайті НАЗК в публічному доступі є Рішення НАЗК від 06.09.2019 року під номером 2884, в якому стверджується, що Агентство провело повну перевірку декларації Олега Ляшка. У документі перераховуються об’єкти рухомого і нерухомого майна, що належать колишньому депутату, а також відомості про дохід від виграшу в лотерею в розмірі 571 045 грн. Також з посиланням на інформацію від “Української Національної лотереї” (УНЛ) стверджується, що в період з 1 січня по 31 грудня 2017 року Ляшко за виграшем в лотерею не звертався.

При цьому сам Ляшко надав НАЗК документи, згідно з якими Фаворит спорт – один з брендів УНЛ в жовтні 2017 року виплатив Ляшку виграш в розмірі 571 045 грн. У НАЗК прийшли до висновку, що інформація про виграш у лотерею, про яку заявляв Ляшко, є вигадкою, через те, що в електронних системах УНЛ, така інформація не зареєстрована і за самим виграшем Ляшко в офіс компанії не звертався.

Таким чином, колишній нардеп не уникнув би покарання за інцидент з лотереєю, але покарання в жодному разі не буде, тому що через рішення КСУ були втрачені десятки розслідуваних НАЗК справ, в тому числі й справу Ляшко.

Раніше в інтерв’ю ZN.UA глава Нацагенства з питань запобігання корупції Олександр Новіков заявив, що втрачено було близько 10 тисяч справ.

“Ми втратили 10 тисяч кримінальних проваджень за фактами неподання декларацій. Ці люди, що заховали свої доходи, вже ніколи не будуть притягнуті ні до кримінальної, ні до адміністративної відповідальності. Ми втратили також 3 400 справ за фактами приховування майна публічними особами. Ми можемо втратити ще 200 вироків, які були винесені. Але в зв’язку з тим, що на їх оскарження у зв’язку з визнанням КСУ закону недійсним дається тільки місяць, я думаю, що недорахуємось все-таки кількох десятків. А це – повернення грошей до бюджету.

Хто фігуранти?

– Колишні народні депутати Костянтин Жеваго, Ігор Кононенко, Андрій Лозовий, судді КСУ Ірина Завгородня, Володимир Мойсик, Ігор Сліденко, а також глава КСУ Олександр Тупицький, колишній губернатор Запорізької області Костянтин Бриль, директор Львівського бронетанкового заводу Роман Тимків, троє суддів Дніпропетровського апеляційного суду, мер Одеси Труханов і багато інших. Правда, в разі закриття кримінальної справи, є можливість залучити їх до адміністративної відповідальності. А це – штраф і внесення в реєстр осіб, які вчинили корупційне правопорушення. Однак є термін давності в два роки з моменту подачі декларації. Як правило, він вже пройшов.

Комментарии Facebook