Ветувати Закон Про захист викривачів корупції закликають в ЄС Зеленського

5

Депутати Європарламенту вважають, що у своїй нинішній формі закон обмежує права викривачів і послаблює їх захист, а також суперечить самому визначенню “викривача”. До президента Володимира Зеленського звернулася група євродепутатів, які закликали главу держави ветувати і повернути на доопрацювання закон, що стосується захисту викривачів корупції. Про це у вівторок, 16 лютого, повідомляє Європейська правда з посиланням на лист євродепутатів.

Депутати Європарламенту у своєму листі вітали наміри України щодо посилення захисту викривачів через пропозиції законопроектів 1010 і 3450. При цьому вони висловили стурбованість загальною ефективністю запропонованих заходів, особливо тих, які вказані в змінах 16 і 56 до законопроекту 3450.

“У своїй нинішній формі закон обмежує права викривачів і послаблює їх захист, суперечить самому визначенню “викривача” і не забезпечує чітких гарантій анонімності каналу повідомлень. Він фактично перекладає тягар доведення на викривача, що суперечить процесуальним стандартам доказу і самій концепції інституту викривачів”, – підкреслюють євродепутати.

В Європарламенті зазначили, що викривачі є одними з найбільш ефективних елементів антикорупційної системи, вони дозволяють підвищити прозорість державного сектора і зупинити зловживання.

“Європейський Союз визнав це, ввівши власну директиву, яка встановлює широкий набір правил захисту викривачів по всьому ЄС. Ми закликаємо українських законодавців розглянути можливість адаптації стандартів ЄС, наскільки це можливо”, – йдеться в листі.

Депутати Європарламенту вважають, що незважаючи на всі позитивні сторони прийнятого законопроекту, він не має бути прийнятий в такій формі.

Комментарии Facebook