Уже вдруге не змогли знайти і доправити до суду голову ОАСК Вовка

3

Але спробують ще раз — ЦПК

Голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка 16 лютого вже вдруге не змогли знайти і примусово доставити до Вищого антикорсуду для обрання запобіжного заходу, бо не змогли його знайти. Про це повідомляє «Центр протидії корупції». 

Там зазначили, що детективи Національного антикорупційного бюро знову виїхали за всіма відомими адресами можливого проживання чи перебування Вовка, але не знайшли там його. За місцем роботи в ОАСК він теж відсутній, бо перебуває у відпустці.

Читайте також:
Невловимий суддя Вовк: чому НАБУ ніяк не може доправити його до суду

У ЦПК зазначають, що прокурор САП Олег Макар попросив суд про повторний, вже третій, примусовий привід судді. Присутній на засіданні захисник Вовка виступив проти, але слідчий суддя клопотання сторони обвинувачення таки задовольнив.

Так, наступне засідання ВАКС, на яке знову спробують привести Вовка, запланували на 18 лютого на 12:00.

Нагадаємо, раніше ВАКС задовольнив клопотання НАБУ та дозволив примусово доставити Вовка до суду, оскільки той уже 5 місяців ігнорує виклики. Сам голова ОАСК назвав це рішення незаконним.

Водночас співробітникам НАБУ вже неодноразово доводилося «ловити» Павла Вовка. У грудні 2020 року детективи вручали йому повістку до суду, однак суддя фактично тікав від них без верхнього одягу, а коли сів у машину — викинув документ. 2 лютого детективам довелося супроводжувати Павла Вовка кілька кілометрів, щоби вручити йому повістку вдруге.

Співробітники НАБУ оголосили судді про його відсторонення від посади голови ОАСК та про виклик до Вищого антикорупційного суду для обрання йому запобіжного заходу. Сам Вовк відмовлявся визнати себе підозрюваним у кримінальному провадженні, а згодом і зовсім почав ігнорувати співробітників НАБУ.

У чому звинувачують Павла Вовка?

НАБУ звинувачує керівництво Окружного адмінсуду Києва, зокрема його очільника Павла Вовка, у численних порушеннях закону: спробі узурпувати судову владу в країні й неправосудних рішеннях на користь політичних еліт та бізнесменів. Антикорупціонери як докази правопорушень опублікували записи розмов суддів ОАСК.

За версією слідства, Вовк очолив злочинну організацію, метою якої було захоплення державної влади. Цього хотіли досягти, встановивши контроль над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створивши штучні перешкоди у їхній роботі.

Комментарии Facebook