Рішення РНБО закрити канали Медведчука прокоментував експерт: “Парламент має зробити наступний крок”

13

Накладення санкцій на нардепа Козака та закриття “телеканалів Медведчука” спричинили активне обговорення необхідності захисту інформаційного простору в Україні. Під час круглого столу 8 лютого експерти поділилися міркуваннями щодо того, які ще кроки необхідно здійснити державі у цьому напрямку.

Зокрема, на думку соціолога та експерта із комунікацій Дмитра Громакова, після рішення РНБО має слідувати якийсь парламентський крок, адже ініціаторами санкцій є виконавча гілка влади, парламент наразі ж ніяк не долучився до процесу.

“Я вважаю, що потрібно поставити питання політичної легітимізації цього рішення. У Верховній Раді має з’явитися патріотичний акт, який окреслить кордони, щоб виключити інсценуації про можливість ухвалювати подібні рішення по відношенню до опозиційних каналів або опозиційного контенту. З іншого боку, ухвалення такого акту може стати кейсом і для міжнародних організацій, для того ж ОБСЄ, ПАСЕ, він міститиме низку виключень, що стосуватимуться питаннь свободи слова, як зараз намагається змалювати російська пропаганда це рішення. Для боротьби із пропагандою ухвалення таких виключень в період агресивної війни може зняти частину питань, які виникають щодо застосування санкцій”, – зазначив Громаков.

Раніше ASPI news повідомляло, що нардеп зі “Слуги народу”, Голова комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв анонсував закон про дезінформацію в Україні. Також повідомлялося, що журналісти і ведучі підсанкційних каналів заклеїли собі роти чорним скотчем в знак протесту.

Комментарии Facebook