За санкції проти олігархів Путіна і «Північного потоку-2» проголосує Європарламент

8

Депутати Європарламенту підготували резолюцію, у якій Раді ЄС пропонується через арешт Навального запровадити санкції проти олігархів із оточення Путіна і заборонити добудову «Північного потоку-2».

Як повідомляє Spiegel, проект такої резолюції підтримали парламентські групи консерваторів, соціал-демократів, лібералів та зелених. Згідно з нею, ЄС повинен негайно зупинити завершення трубопроводу в Балтійському морі, запровадити санкції проти «фізичних та юридичних осіб, які брали участь у прийнятті рішення про арешт та затримання Алексєя Навального», а також осіб, відповідальних за напади на представників опозиції, російських олігархів, членів найближчого оточення президента Путіна та пропагандистів засобів масової інформації.

Проект резолюції Європарламент повинен розглянути в четвер, 21 січня. Але Рада ЄС, яка має повноваження запроваджувати санкції, може цю резолюцію проігнорувати або запровадити символічні санкції, як це було після отруєння Навального. Сам російський опозиціонер тоді просив покарати не російських спецслужбістів, які його труїли, а олігархів Путіна, що грабують російський народ.

Про це Навальний сказав у своєму виступі на засіданні комітету з міжнародних справ Європарламенту, відповідаючи на питання, чи можна якимось чином переконати жителів Росії, що санкції, які вводить ЄС, спрямовані не проти громадян РФ. «Поки що ми не бачимо спроб боротися з ними (олігархами). Коли Усманов, Абрамович в Росії будуть знати, що їх викинули з Європи, це буде свято на вулицях російських міст», – вказав політик.

Раніше глави МЗС країн ЄС погодились накласти санкції на фізосіб і компанії з РФ за отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. Відповідний список та докази злочину подали Франція та Німеччина.

Сам Навальний напередодні, передбачаючи подібний м’який варіант із санкціями, назвав їх «ритуальними». Він же закликає ЄС до персональних санкцій проти людей з найближчого оточення Путіна, а не рядових виконавців. «Я не хочу ніякого «списку Навального», не потрібен ніякий безглуздий «список Навального». Потрібен список Путіна, список тих людей, які пограбували громадян Росії», – сказав політик.

Комментарии Facebook