Матеріали, які спростовують причетність Дугарь до підготовки вбивства Шеремета, захист передасть на суді – адвокат

4

На суді захист передасть матеріали, які спростовують причетність Яни Дугарь до підготовки вбивства журналіста Павла Шеремета. Про це в ефірі “Прямого” сказав адвокат Віталій Коломієць.

“Судові засідання зараз призначені вже до весни. Кожен вівторок, друга година дня. І будуть відбуватися… Зараз сторона захисту передасть свої матеріали, які спростовують, найперше, ту нікчемну експертизу ходи і підтверджують обставини того, що, наприклад, Яна Дугарь перебувала в закритому госпіталі, а це декілька показань людей, безпосередньо яких вона лікувала, з якими була на службі, які вже, до речі, допитувалися на стадії досудового розслідування і давали свідчення під присягою. Це ми проходили психологічну з використанням поліграфу для Яни Дугарь. У нас є експертиза зросту, антропометричні показники”, – сказав Коломієць.

За словами адвоката, “фотодокази” у справі Яни Дугарь є непридатними за кількістю пікселів та суперечать рівню експертного дослідження.

“І навіть доведеться подавати їхні матеріали як докази сторони обвинувачення, які вони не подали суду. Вони помилково, коли сортували цю справу на 200 томів, дали дві експертизи, де вони міряли інших дівчат на роль розвідниці. І там експерти НДЕКЦ МВС показували, що фотографії не придатні за кількістю пікселів. Сучасний метод, він відносно сучасний, відколи цифрова фотографія, то для того, щоб порівнювати по фотографії, треба сфокусуватися на зіницях і на бороді. І потім по цих відстанях можна два портрети один на один накладати. Якщо цього немає, роздільна здатність дуже низька, кількість пікселів мала, то такі кадри визнаються непридатними для порівняння. У нас можуть тільки щось дофантазовувати, вгадувати – жінка, чоловік чи ще якось. Професійно й експертно це не можна зробити”, – резюмував Коломієць.

“Є таких дві експертизи, де двох дівчат міряли на роль розвідниці. І ці експерти кажуть: ті кадри, які ви нам дали, вони не придатні для порівняння по фотографіях, бо низька роздільна здатність. У них є вже дві цих експертизи. І вони вже розуміють, що у них визначена роль, кого вони будуть робити винуватими під цей брифінг. І за два тижні до цього призначають ще одну експертизу вже, цю славнозвісну чи сумнозвісну експертизу ходи. І вже інші експерти, теж ми про них будемо згадувати і будемо їх допитувати, кажуть: ні, теоретично вони придатні, і нам навіть здається, що нахил підборіддя у них однаковий, і нахил лоба… Ну що це рівень експертного дослідження початку ХІХ століття?”, – зазначив адвокат.

Нагадаємо, волонтерка, підозрювана в організації вбивства Павла Шеремета Яна Дугарь заявила, що проти обвинувачених у справі щодо вбивства Павла Шеремета в суді йде дискримінація відразу за декількома ознаками.

Раніше у мережі з’явились докази того, що вбивство Шеремета готували спецслужби Білорусі за наказом Лукашенка. 

Нагадаємо, Шевченківський суд Києва продовжив на 2 місяці запобіжні заходи для підозрюваних у справі вбивства журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь.

Адвокат Юлії Кузьменко повідомив, що Європейський суд з прав людини підтвердив отримання скарг від адвоката фігурантки справи про вбивство журналіста Павла Шеремета Юлії Кузьменко.

Раніше  апеляційний суд Києва відмовився відпустити на поруки фігуранта справи Павла Шеремета Андрія Антоненка.

Комментарии Facebook