Венедіктову ВАКС зобов’язав розглянути прохання НАБУ передати справу Татарова з СБУ

14

Вищий антикорупційний суд зобов’язав генпрокурорку Ірину Венедіктову розглянути клопотання адвоката НАБУ про передачу справи за підозрою заступника голови Офісу президента Олега Татарова в даванні хабаря зі Служби безпеки в НАБУ. Про це йдеться в рішенні ВАКС від 13 січня.

Рішення суду опублікувало НАБУ на своєму сайті. Пресслужба бюро пише, що ВАКС начебто підтвердив, що нібито справу Татарова має розслідувати НАБУ, тому генпрокурор має забрати розслідування в СБУ і передати її антикорупційному бюро.

Однак у самому рішенні сказано, що суд задовольнив скаргу адвоката НАБУ частково. Скарга складалася з двох вимог: зобов’язати генпрокурора розглянути клопотання адвоката про передачу справи в НАБУ і зобов’язати генпрокурора вирішити спір про підслідність, доручивши розслідування детективам бюро.

ВАКС задовольнив скаргу лише в першій частині, тобто зобов’язав Венедіктову розглянути клопотання адвоката НАБУ.

У рішенні йдеться, що слідчий суддя ВАКС може задовольнити скаргу про бездіяльність генпрокурора в частині нерозгляду клопотання НАБУ, але не має права давати оцінку обґрунтованості цього клопотання або рішення його за суттю. Такі дії, пояснюють у суді, були б перевищенням його повноважень.

Таким чином, ВАКС зобов’язав Венедіктову розглянути клопотання НАБУ, що було подано генпрокурорці ще 28 грудня 2020 року, і на яке вона досі не відповіла.

У НАБУ повідомили, що директор бюро Артем Ситник звернувся до Офісу генпрокурора з постановою про витребування справи Татарова. Також директор НАБУ направив ОГП постанову про необхідність доручення досудового розслідування у цій справі детективам бюро. “Однак, Генеральний прокурор зазначені рішення не виконує”, – сказано в повідомленні НАБУ.

ДОВІДКА. У справі Укрбуду НАБУ підозрює Татарова в підкупі експерта МВС Костянтина Дубоноса: на той час глава правового департаменту Укрбуду Татаров нібито пересилав співробітнику компанії фото паспорта Дубоноса і давав вказівку оформити на того паркомісце за 250 000 грн зі 100% знижкою. Дубонос за це нібито повинен був під час експертизи знизити оцінку збитку від операції з обміну квартир для Нацгвардії в центрі Києва на квартири в передмісті.

  • 18 грудня 2020 року НАБУ пред’явило підозру Татарову за ч.3 ст. 369 КК (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди посадовій особі).

  • 24 грудня Офіс генпрокурора забрав справу Татарова у НАБУ і передав її до Служби безпеки України. У НАБУ вважають, що це було зроблено для того, щоб Татаров згодом уникнув покарання, так як суд, на думку бюро, визнає зібрані СБУ докази проти Татарова неправомірними – в НАБУ наполягають, що згідно із законом розслідувати подібні справи можуть лише вони.

Комментарии Facebook