Будівництво “Північного потоку-2” Росія відклала

5

Компанія-оператор російського проєкту Nord Stream 2 AG відклала роботи з будівництва газопроводу “Північний потік-2“. “Будівництво газопроводу в Балтійському морі відкладається. Всупереч очікуванням, цієї п’ятниці компанія-оператор не відновить роботи з завершення будівництва”, – заявив представник Nord Stream 2 AG у коментарі Handelsblatt.

У компанії зазначили, що зараз вони мають намір перевірити технічне оснащення. Однак невідомо, скільки часу це займе.

“У нас є дозвіл Датського енергетичного агентства на початок робіт у п’ятницю. Але це не означає, що ми знову почнемо прокладання труб 15 січня. Ми не можемо назвати точну дату відновлення укладання. Ймовірно, ми не зможемо більш точно оцінити, коли ми почнемо прокладання труб до кінця січня або початку лютого”, – резюмували в Nord Stream 2 AG.

Що відомо про російський газопровід

“Північний потік-2” піде в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виняткові економічні зони і територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Проєкт оцінюється в 9,5 млрд євро. Його реалізує “Газпром” в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов’язання профінансувати “Північний потік-2” сумарно на 50%, тобто на 950 млн євро кожен. “Газпром” надасть другу половину коштів – 4,75 млрд євро.

Україна, Польща, країни Балтії та США критикують ПП-2. На їхню думку, ЄС може потрапити в залежність від російського газу. Україна також не хоче втратити роль транзитера газу. У цьому разі вона втратить 3 млрд щорічного доходу. Берлін обіцяє гарантувати транзит через Україну навіть після будівництва газопроводу.

Як повідомляв OBOZREVATELсанкції США є головною перешкодою для завершення будівництва “Північного потоку-2”. З 20 жовтня вони стосуються страхових і сертифікованих компаній, які працюють із суднами.

Без сертифікації та страхування добудувати і запустити газопровід не вдасться. За оцінкою Nord Stream 2 AG, обмеження зачеплять понад сотню європейських компаній.

Держдепартамент США опублікував роз’яснення, в якому зазначено, що під американські санкції будуть потрапляти не тільки компанії, що надають судна для будівництва “Північного потоку-2”, а й ті, які займаються модернізацією суден, які повинні його добудувати, встановлюють на них необхідне обладнання або фінансують ці процеси.

Німецьке видання Bild вважає, що США під керівництвом новообраного президента Джо Байдена зможе назавжди зупинити “Північний потік-2”. До того ж надії росіян на те, що новий глава держави зможе пом’якшити санкції, марні.

Також уряд США готує нові списки компаній, які можуть потрапити під санкції через роботу з проєктом “Північний потік-2”.

23 грудня стало відомо, що в Росії перевели Nord Stream 2 AG (проєктна компанія “Північного потоку-2”) з володіння головної компанії “Газпром” на “Газпром міжнародні проєкти”.

Комментарии Facebook