Що робити після одужання: українцям, які перехворіли на COVID-19, дали рекомендації

19

Людям, які перехворіли коронавірусом COVID-19, варто принаймні тимчасово переглянути свій спосіб життя. Так, слід призупинити фізичні навантаження, заняття спортом, а також утриматися від вживання алкоголю. Такі рекомендації в інтерв’ю ТСН дав лікар Тарас Жиравецький. Також він застеріг українців, які перенесли небезпечну хворобу, від моржування, попередивши, що це занадто небезпечно, інформують Економічні новини.

“Можна так само відкласти сауну, щоб людина не брала на себе такого навантаження з контрастами. Крім того, спорт відкласти мінімум на місяць. Тому що було багато випадків, коли пацієнти після перенесеного коронавіруса відновлювали спорт і, на жаль, їх стан погіршувався: піднімалася температура, з’являлася задишка, втома. Цього не потрібно робити”, – пояснив медик.

За його словами, після хвороби організму потрібен час на реабілітацію. Зазвичай, процес відновлення займає приблизно місяць.

Щоб поліпшити своє самопочуття, Жиравецький також порадив українцям вживати вітаміни, нормально харчуватися і висипатися. Додатково лікар при підвищених показниках печінкових проб може призначати гепатопротектори. Так само медики звертають увагу на ниркові проби.

“І з приводу пацієнтів від 35 років – варто робити коагулограмму (аналіз на згортання крові. – Ред.). Якщо ризик високий – вживати антикоагулянти (препарати для розрідження крові. – Ред.)”, – зазначив лікар.

Він підкреслив, що подібні ліки ні в якому разі не можна вживати самостійно без консультацій з фахівцями. Зазвичай їх призначають тим, хто переніс істотні ускладнення COVID-19 і набув значного ураження легень.

Комментарии Facebook