Російської вакцини від COVID-19 не існує – Степанов

17

Препарат не пройшов третьої стадії випробування. Україна не веде перемовин щодо закупівлі вакцини від коронавірусу у Росії, адже її “не існує”. Про це заявив очільник МОЗ Максим Степанов у ефірі Україна 24.

“Щодо російської вакцини – я говорив неодноразово, що не існує на сьогоднішній день російської вакцини. Коли говорять, що зареєстрували вакцину, яка не пройшла третю стадію – то нема про що говорити. Третя стадія – найбільша, при якій випробовується вакцина, в тому числі з точки зору її безпеки”, – сказав він.

Степанов додав, що Україна веде перемовини з такими виробниками як Pfizer і Moderna.

“Я постійно зустрічаюся з нашими послами, ми підіймали питання вакцинації, в тому числі мене цікавило питання покупки вакцин в американських компаніях і перебували на третій стадії клінічних випробувань, це перш за все Pfizer і Moderna, з якими ми ведемо переговори”, – заявив міністр.

Як повідомлялося, першу ліцензію на випуск своєї вакцини від коронавірусу отримали американська Pfizer і німецька BioNTech компанії. Їхня вакцина BNT162 вже пройшла дослідження ефективності, яке показало, що вона на 95% захищає від COVID-19.

Комментарии Facebook