На масову акцію протесту закликала своїх прихильників президент Молдови

15

Санду буде домагатися відставки уряду і розпуску парламенту

Обраний президент Молдавії Майя Санду анонсувала звернення опозиційних депутатів до Конституційного суду і масовий мітинг в Кишиневі. Оцінюючи дії нової парламентської більшості, яка в четвер, 3 грудня, за лічені хвилини ухвалила цілий ряд найважливіших законів, вона сказала, що “в парламенті діє група злочинців, які не поважають ні Конституцію, ні закон, ні вибір народу”. Коментар президента призводить “Інтерфакс”. Обраний президент зазначила, що створений чинним президентом Ігорем Додоном альянс в парламенті затвердив без обговорення в тому і числі закон про бюджет, який “містить збереження сірих схем в економіці за рахунок народу”.

Вона повідомила, що в п’ятницю, 4 грудня, депутати від опозиції звернуться до Конституційного суду, щоб “вимагати анулювання законів, прийнятих у четвер, 3 грудня, з порушенням норм законодавства”.

“Ігор Додон і соціалісти не зробили висновки з результатів недавніх виборів президента. Вони роблять вигляд, що не розуміють волю народу. Люди не вимагають неможливого, вони хочуть, щоб їх перестали обкрадати. А депутати автоматом приймали закон за законом всупереч волевиявленню громадян. Вони голосували за те, щоб продовжувати красти всупереч волі народу “, – сказала Санду на брифінгу в четвер, 3 грудня.

Якщо парламент “йде проти народу” – цей парламент необхідно розпустити, вважає вона. “І ми вийдемо, щоб сказати їм, що думає народ”, – підкреслила президент Молдавії.

Санду сказала, що учасники майбутньої акції протесту висловляться за відставку уряду і розпуск парламенту. “З їхньої вини країна стоїть на межі прірви. Люди хочуть, щоб новий президент боровся зі злодіями, особливо з тими, які сидять в парламенті. Служба інформації і безпеки (СІБ) – це не ручна поклажа президента Додона, яку він хоче забрати з собою , щоб приховувати сірі схеми, злодійство і корупцію. СІБ повинен допомогти президенту боротися з корупцією, і ми не дозволимо злодіям приховувати, анулювати голосування народу на президентських виборах”, – підкреслила обраний президент.

Вона заявила, що люди повинні вийти в неділю, 6 грудня, на мітинг протесту. При цьому вона зазначила, що при собі необхідно мати маски і дотримуватися всіх запобіжних заходів в умовах пандемії коронавіруса.

“Ми разом зупинимо цю спробу узурпації влади. Це уряд і парламент повинні піти, люди хочуть дострокових виборів. Ми вийдемо на центральну площу Кишинева, щоб сказати злодіям, що їх час минув”, – заявила Майя Санду.

Як повідомлялося, незважаючи на протести опозиції нова парламентська більшість у четвер, 3 грудня, обмежило повноваження президента, перевівши Службу інформації і безпеки з підпорядкування президента в підпорядкування парламенту. Також було прийнято ще кілька спірних законопроектів, які навіть не отримали належного в таких випадках укладення уряду і парламентських комісій. Один із законопроектів знімає заборону “російської пропаганди”.

Комментарии Facebook