Бачите, як депутати активно вирішують конституційну кризу? От і ми не бачимо — Фундація DEJURE

21

Поки робоча група у парламенті щось робить, ми чимдуж кричимо про головну передумову кризи КСУ. Це процедура добору його суддів. І з десятків законопроєктів у Раді, покликаних вирішити кризу, нині жоден не торкається головного.

Саме в процедурі добору ховається відповідь, чому в КСУ опинилися судді, готові голосувати за антидержавницьке рішення скасувати основу антикорупційної реформи. Нині суддів КС призначають президент, парламент та з’їзд суддів. Конституція вимагає, щоби добір відбувався на конкурсних засадах.

Але на практиці усі суб’єкти призначення не проводять жодних конкурсів, а обирають кандидатів закрито й без жодної перевірки на доброчесність. Це легко дозволяє політично залежним людям із сумнівними позначками в біографії обіймати посади в суді, який може скасувати будь-який закон.

Ми з партнерами підготували пропозиції, як змінити процедуру добору суддів КСУ, щоб туди потрапляли лише гідні судді, а процес був відкритим, прозорим і політично незалежним. Там і відповіді на головні питання, що й чому.

Ходіть дивитися за лінком: https://bit.ly/39tc9ZS

Фундація DEJURE

Комментарии Facebook