Тихановська: “Ми готові посилювати тиск на Лукашенка”

15

Білоруська опозиція готова до запровадження міжнародних санкцій та страйків на головних заводах Білорусі. Про це заявила лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська, повідомляє видання Радіо Свобода.

За її словами зараз працює народний ультиматум, який опозиція винесла Лукашенку в кінці жовтня.

“Умовою було, що якщо Лукашенко не піде – ми  посилюватимемо тиск, що зараз і відбувається. Ми зараз говоримо вже про економічні санкції. Все більше людей приєднуються до страйків (страйків – ред.). Ми оголошували національний страйк, він не вийшов масштабним відразу, але він посилюється зараз. Люди усвідомлено до страйків приєднуються”, – сказала Тихановська.

Вона зауважила, що наразі тривають страйки на головних підприємствах Білорусі – Гродноазот”, “Білоруськалій”, “Нафтан”, які, за словами Світлани Тихановської, є “гаманцями” Лукашенка.

Нагадаємо, 12 листопада у Мінську помер 31-річний протестувальник Роман Бондаренко, якого 11 листопада побили силовики. За свідченнями очевидців його “професійно затримали” і відвезли на мікроавтобусі. Згодом він потрапив до лікарні з  Центрального РУВС Мінська з формулюванням, що “травми отримав під час бійки”.

У зв’язку з цим міжнародна правозахисна організація  Amnesty International. закликала Білорусь розслідувати вбивство протестувальника.

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тіхановська оголосила про створення народного трибуналу.

Нагадаємо, Тихановська заявила про необхідність змінити тактику протестів у Білорусі. 

Крім того, білоруська опозиція хоче розширити санкційний список ЄС проти режиму Лукашенка. 

Раніше самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заборонив білоруським лікарям допомагати Польщі боротись з COVID-19.

Нагадаємо,  9 листопада, Євросоюз ввів санкції проти Лукашенка та його оточення. 

Раніше у Білорусі на протест проти Олександра Лукашенка вийшли люди з інвалідністю.

Комментарии Facebook