В Україні потрібно будувати реальні партії, – Одраченко

14

Для того, щоб в Україні проходили чесні вибори і на них люди показували високу явку голосування, необхідно, щоб існували реальні політичні партії. Про це сказала співзасновниця політичної партії “Національна платформа” Катерина Одарченко”, в ефірі одного з телеканалів.

Одарченко сказала, що низька явка на виборах і увесь інформаційний шум щодо цього пов’язаний з тим, що сучасні олігархічні партії не займаються партійним будівництвом.

Нагадаємо, що за результатами Центральної виборчої комісії, явка склала всього 36,88%. Найбільше у Тернопільській обл – 44,68%, найменше у Донецькій – 31,67%.

Разом з цим, вибори показали, що у нинішніх політичних партій немає достойних людей, які змогли б “у полі” мобілізувати своїх виборців, організувати виборчий процес на місцях та провести достойну інформаційну кампанію стосовно нової виборчої системи.

Нагадаємо, що чинний Виборчий кодекс був ухвалений у грудні минулого року, тобто менш, ніж за рік до виборів. У ньому змінилась виборча система, яка, серед іншого, передбачала голосування не тільки за партію, а й за конкретного кандидата, чого не було у попердній редакції виборчого законодавства.

Катерина Одарченко додала, що працівники Центральної виборчої комісії у приватних бесідах говорили, що вони не знають як правильно організовувати виборчий процес на кожній окремій дільниці, згідно нового законодавства. За її словами, це провал державної політкии та просто оргіназації виборів.

Нагадаємо, що політична партія “Національна платформа”, яку очолює Катерина Одарченко, не брала участь у місцевих виборах через те, що ЦВК не включила її у відповідний список, хоча мала на це сумнівні підстави, оскільки представники партії виконали усі необхідні вимоги законодавства. У зв’язку з цим активісти  Нацплатформи проводили декілька мітингів на підтримку партії.

Комментарии Facebook