В Україні бідність спіткає понад 9 мільйонів осіб

18

ООН прогнозує початок найгіршої за десятиліття рецесії в Україні

З початку пандемії понад 80% домогосподарств втратили доходи і в більш ніж 40% сімей хоча б один член сім’ї втратив роботу. За прогнозами ООН, через пандемію COVID-19 Україна може зіткнутися з найгіршою рецесією за десятиліття, внаслідок чого понад 9 млн людей опиняться на межі бідності. Про це йдеться в огляді гуманітарної ситуації в Україні, представленому ООН.

“З початку пандемії понад 80% домогосподарств втратили доходи і в більш ніж 40% сімей хоча б один член сім’ї втратив роботу. Хоча поки немає окремих даних про сходу України, ймовірно, соціально-економічні наслідки цього спаду для постраждалого в результаті конфлікту регіону будуть руйнівними”, – йдеться в повідомленні.

Також збільшується частка домогосподарств, що мають заборгованість: 15% у вересні проти 11% на початку пандемії.

Особливу стурбованість викликає ситуація в Луганській області, на підконтрольних і неконтрольованих урядом територіях. У цьому регіоні поки 58% сімей повідомили про використання негативних механізмів пристосування для задоволення своїх основних потреб, в порівнянні з 49% на початку 2020 року.

У жовтні на підконтрольних територіях завантаженість ліжок для хворих COVID-19 в опорних лікарнях перевищила 70%. Враховуючи прискорення пандемії в області, уряд припинив роботу єдиного контрольного пункту пропуску в Луганській області – “Станиця Луганська” – з 15 жовтня по 15 листопада.

В окупованій частині Луганської області як у міських, так і в сільських районах повідомлялося про дефіцит основних ліків, зокрема антибіотиків та антивірусних препаратів. Державна установа, яка забезпечує адміністрування соціальних виплат, “Ощадбанк”, продовжив дію банківських карт внутрішньо переміщених осіб (ВПО), термін яких завершився, до 1 січня 2021 року. Через обмеження доступу пенсіонери з непідконтрольних територій Донбасу не мають можливості потрапити на підконтрольну територію для того, щоб отримати перевипущені банківські картки. Як повідомляється, банк перевипустив щонайменше 200 тис. банківських карт, які ще не були отримані їхніми власниками, ймовірно, через карантин пересування через “лінію розмежування”. До початку пандемії COVID – 19 пенсіонери з ОРДЛО, які для отримання пенсії повинні були зареєструватися як тимчасово переміщені особи, кожні 60 днів повинні подорожувати на підконтрольну уряду територію для проходження верифікації. Ця вимога була тимчасово призупинена на період дії адаптивного карантину в Україні та місяць після його закінчення.

В цілому, ООН відзначає погіршення епідеміологічної ситуації в Україні. Кількість випадків коронавірусного захворювання подвоюється кожні п’ять тижнів в цілому по країні і кожні три тижні на сході України (з 4 тис.600 випадків на кінець вересня до понад 14 тис. в кінці жовтня).

Комментарии Facebook