Тищенко та інші «слуги» вирішили монополізувати Укрпошту та міжнародні відправлення

18

В Україні вже не раз виникали спроби монополізувати Укрпошту, на цей раз вже Слуги народу в особі Юрія Кисєля глави комітету з питань транспорту та інфраструктури, скандально відомого Миколи Тищенка, заступник голови Комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури від СН, а також Максима Зуєва голови підкомітету з питань поштового зв’язку вирішили прибрати до своїх рук сервіс міжнародних поштових відправлень, а вірніше фактично приватизувати МППО – Місце міжнародного поштового обміну.


На сайті Верховної Ради опубліковано Проект Закону «Про поштовий зв’язок», за номером 4353 від 10 листопада 2020 року

Таким чином Мінінфраструктури намагається створити для «Укрпошти» монопольне право на ринку ММПО, і усунути можливість інших операторів даного сегмента ринку обслуговувати сервіс. Цей законопроект націлений змінити Податковий кодекс України щодо підвищення мінімальної вартості товару на яку не поширюються митні платежі для забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій громадянам України.
Зокрема він передбачає зміни до статті 196.1.17, де однією з головних змін є «ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 300 євро, замість 100 євро, як було раніше.

Для одного одержувача – фізичної особи в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або у одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях.

Цією нормою законодавці намагаються нібито «зробити добро» для осіб, які отримуватимуть такі відправлення вже зі збільшеною фактурної вартості. І поки люди з «замиленими» очима, які часто замовляють посилочки з-за кордону будуть радіти такому нововведенню, то наші законодавці, які працюють за принципом «прозорості» і «справедливості», в черговий раз намагаються зробити «Укрпошту» монополістом на ринку міжнародних поштових відправлень. Такі висновки виходять з положень статей 17 і 29 нового чергового проекту Закону «Про поштовий зв’язок».

В результаті намічених законодавчих змін від «слуг» серйозно постраждають компанії дистанційної торгівлі, які пересилають товари з-за кордону, оператори e-commerce і каталожної торгівлі, а також одержувачі відправлень – споживачі послуг доставки. У нерівних умовах також виявляться всі приватні оператори ринку поштових послуг.
Залишає право лише УДППЗ «Укрпошта» визначати місця міжнародного поштового обміну (ММПО), в той час як приватні оператори поштового зв’язку таке право втратять. При цьому «Укрпошта» не має ні достатньої матеріально-технічної, ні людського ресурсу для одноосібної присутності на ринку міжнародних поштових відправлень.

Створення монополії для «Укрпошти» в частині пересилання міжнародних поштових відправлень в разі прийняття нового Закону України порушує всі існуючі міжнародні норми і може бути оскаржене в Європейських та міжнародних судах.

Авторам даного проекту закону і не тільки, добре відомо, що введення таких норм в дію автоматично порушить статтю 110 Угоди про асоціацію з Європейським союзом, в якій йдеться про запобігання монополістичної практиці в секторі поштових та кур’єрських послуг, а також статтю 7 і Преамбула європейської директиви . А наслідки таких порушень не змусять себе довго чекати …

Комментарии Facebook