Життю тих, хто рятує життя інших, загрожує комунальна мафія Кличка

19

В умовах короновірусної пандемії медики працюють в екстремальному режимі. Протягом вчорашньої доби центральна диспетчерська КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва» зареєструвала 1949 звернень громадян. З них у режимі екстрених виконано 1220. Прибуття бригад на виклики до 10 хвилин склало 71%. Порадою лікаря по телефону скористалося 1005 людей. Зареєстровано 150 травматичних випадків, 24 з них сталися з дітьми. Нас викликали 11 разів на пожежі без постраждалих та жертв. Стільки ж разів бригади ЕМД виїжджали на ДТП. Госпіталізовано 4 людини.

Для однієї з бригад ЕМД виклик у Дніпровському районі ледь не закінчився трагедією. Пізно увечері жителька вулиці Літинської викликала швидку повідомленням : жінка втратила свідомість, хрипить, піна з рота. Машина виїхала миттєво. За вказаною адресою медиків зустріла мати хворої та 10-річна донька. Усі разом сіли у ліфт і почали підніматися на 8-й поверх. Раптом ліфт, діставшись 5-го поверху, почав стрімко падати вниз. На щастя, на 2-му поверсі спрацювала система аварійного гальмування і ліфт зупинився. Поки рятувальники через вузьку щілину витягували медиків та супроводжуючих з кліті, на виклик виїхала інша бригада, яка і надала необхідну екстрену допомогу пацієнтці. Усе закінчилося добре, якщо, звісно, не враховувати стрес.

Так, розкрадаючи кошти, які мешканці сплачуюють на утримання будинкового обладнання, комунальна мафія мера Кличка піддає щоденній загрозі життя тих, хто рятує життя інших.

Згідно із статтею 42 Конституції України, держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів.

Стаття 50 Основного Закону передбачає, що кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди. Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація ніким не може бути засекречена. Права споживачів забезпечуються іншими, закріпленими Конституцією України, правами.

Стаття 22 стверджує, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані, не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав. Безумовно, що це стосується і захисту прав споживачів.

Днями Кабінет міністрів схвалив призначення віце-президента Союзу українських підприємців (СУП) і екс-заступника міністра аграрної політики та продовольства Владислави Магалецької новим головою Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів (Держпродспоживслужба).

Чи захищатиме п. Магалецька споживацьки права пересічних громадян, чи підпорядкована їй служба й надалі покриватиме свавілля монополістів та комунальної мафії – покаже час. Бо, як показує досвід, єдине, що гарантувала досі Держпродспоживслужба, це – брехлива відписка на державному бланку з Гербом України.

Комментарии Facebook