У Верховній Раді журналістів «Слідство.Інфо» позбавили акредитації: виявляється, нардепам не вистачає «всебічності»

19

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова скасував акредитацію всіх журналістів «Слідство.Інфо», бо «не всебічно висвітлюють роботу парламенту». Про таке рішення парламентарів повідомила у Facebook керівниця розслідувальної агенції «Слідство.Інфо» Анна Бабінець.

За її словами, редакція отримала листа від пресслужби Ради про те, що всіх журналістів агенції позбавлено акредитації, оскільки «ми не всебічно висвітлюємо роботу Верховної Ради». «Тобто депутатів, які не ходять на роботу, ви не позбавляєте мандату, а журналістів, які викривають парламентарів, позбавляєте акредитації?», – обурилася вона, розцінивши таке рішення як наступ на свободу слова та тиск на незалежні медіа з боку держорганів. «Слідство.Інфо» планує оскаржувати заборону та повідомити про неї усі впливові міжнародні організації.

«Ми отримали листа від прес-служби про те, що всіх журналістів нашої агенції позбавлено акредитації, оскільки ми не всебічно висвітлюємо роботу Верховної Ради, — пише Анна Бабінець. — Серйозно? Навіть не знаю, з чого почати на рахунок всебічності. Це наш проект «Посіпаки» про помічників народних депутатів змусив ВР нарешті почати оприлюднювати імена помічників, які раніше були засекречені. Це наш фільм «Клуб книголюбів» розповів про те, як продаються голоси у парламенті — окремо чи цілими фракціями. Це ми розповіли всім про куплене румунське громадянство парламентаря Олександра Дубінського. Це ми знайшли приховану закордонну нерухомість нардепів Палиці та Гереги. А нещодавно показали, як депутати-багатії звертаються по грошову допомогу з бюджету. Якої ще всебічності вам треба? Тобто депутатів, які не ходять на роботу, ви не позбавляєте мандату, а журналістів, які викривають парламентарів, позбавляєте акредитації? Ми у «Слідстві.Інфо» вбачаємо у такому рішенні ВР наступ на свободу слова та тиск на незалежні медіа з боку держорганів. Будемо його оскаржувати і обов’язково повідомимо про це всі впливові міжнародні організації».

Комментарии Facebook