У столиці сталася аварія на колекторі, покалічено трьох ремонтників – один з них помер у лікарні

62

Голова КМДА Кличко, директор Київводоканалу Новицький, куратор житлово-комнальної сфери Пантелеєв… не постраждали

Сьогодні, 28 жовтня, об 11:03 сталася надзвичайна ситуація в Дарницькому районі на перехресті вулиці Тростянецької та Харківського шосе. Під час ремонтних робіт на колекторі постраждали четверо працівників «Київводоканалу». Їх змило великим напором холодної води.

У Головне управлінні ДСНС у Києві надійшло повідомлення про те, що під час проведення ремонтних робіт, в колекторі сталася аварія. Четверо працівників Київводоканалу потребували негайної допомоги.

До місця виклику було направлено рятувальників 5-Державної пожежно-рятувальної частини. Усіх постраждалих було витягнуто з колектора та передано медикам. Одного чоловіка у важкому стані було госпіталізовано до лікарні. Іншим трьом допомога надавалася на місці.

Головна артерія каналізаційної системи Києва є одним з найбільш потенційно небезпечних об’єктів столиці. Колектор протяжністю 9,2 км і діаметром – 2,7 м введено в дію у 1970 р. Ще в 1999 р. об’єкт за результатами обстеження було визнано аварійним і непридатним до експлуатації. На деяких ділянках конструкції колектора повністю зруйновані. У 2005 році перша нитка головного міського каналізаційного колектора в Києві була внесена до Державного реєстру потенційно небезпечних об’єктів. У такому технічному стані головний колектор продовжує відводити переважну більшість стічних вод правобережної частини Києва. Він збирає стічні води самопливних колекторів міжрайонного значення: Глибочицького, Хрещатицького, Кловського, а також напірних колекторів Новоподільської та Оболонської каналізаційних насосних станцій міжрайонного значення.

Уникнути екологічно-техногенної катастрофи можна, добудувавши нову, другу нитку каналізаційного колектора. У 2015 році київською владою прийнято рішення про виділення на будівництво 40 млн. грн. і негайне поновлення робіт на об’єкті. «Адже якщо будівництво не буде завершено найближчим часом, це може призвести до відключення більшої частини правобережжя міста Києва від каналізації та водопостачання, а також стане причиною затоплення центральної частини міста – Печерського, Подільського та Шевченківського районів – каналізаційними стоками», – заявили тоді в столичній мерії.

Повідомляється, що будівництво колектора-дублера було розпочато у 1994 році. Уже здійснено прокладку 9,6 км підземного тунелю і виконано роботи для подальшого з’єднання нового колектора з комунікаціями районного значення.

«Але для повноцінного завершення будівництва та запуску в роботу колектора-дублера цього мало. Мінімальний обсяг робіт, які необхідно виконати протягом 2015 року, вимагає фінансування в розмірі 160 млн. грн. Для київського бюджету це непідйомні кошти, тому зараз дуже необхідна допомога держави. Повноцінне фінансування дозволить у повному обсязі завершити заплановане будівництво, здійснити переключення стоків на новий об’єкт і вже у 2016-17 роках ввести в експлуатацію нову нитку колектора. Таким чином, вдасться запобігти аварійним ситуаціям, які можуть призвести до екологічної катастрофи в столиці», – йшлося у повідомленні КМДА в 2015 році.

Куратор житлово-комнальної сфери Петро Пантелеєв

Де кошти, пане мер? Хто відповість за каліцтво робітників? Скільки їх ще втратить своє здоров’я, закриваючи собою діри в колекторі, поки комунальна мафія вигризає діри в міському бюджеті і замість спрямувати кошти на ремонт аварійного колектора витрачає їх на лобстерів?

PostSkriptum

Вибух колектора в Києві: в лікарні помер один з постраждалих комунальників

Він був одним з трьох працівників, які напередодні зазнали гідроудар. 61-річний чоловік у «Київводоканалі» працював зварювальником. Як зазначалося, 28 жовтня в Києві на Новодарницькому колекторі під час проведення планових робіт сталася надзвичайна подія. Інцидент стався, коли робітники знімали з каналізаційної труби заглушку – звідти під великим тиском вирвалася рідина. Струмінь зруйнував інші перегородки, збила людей з ніг і протягла їх 40 метрів по трубі, аж до найближчого колектора.

Комментарии Facebook