НБУ закликав колекторів до тактовності

24

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №4241 про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості. Про це повідомляє прес-служба НБУ в Facebook.


Як відзначили в НБУ, колектори будуть зобов’язані дотримуватися вимог етичної поведінки, а за порушення будуть санкції.

Повідомляється, що законопроект є спільним документом, над яким працювали народні депутати, Національний банк і Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

“Чіткі правила роботи колекторів, вимоги до етичної поведінки з боржниками, санкції за порушення, нагляд за колекторської діяльністю. Це логіка законопроекту, який повинен реформувати ринок колекторів”, – сказано в повідомленні.

Перше з змін – з’явиться публічний Реєстр колекторських компаній, який буде вести Національний банк. Всі колекторські компанії повинні будуть зареєструватися в ньому.

Читайте на “Цензор.НЕТ”: Українці в липні 535 раз скаржилися на колекторів в НБУ, – прес-служба

Друга зміна – нагляд за колекторами і їх поведінкою по відношенню до споживачів буде здійснювати НБУ.

“Національний банк буде контролювати дотримання колекторами законодавства, встановлювати додаткові вимоги до взаємодії зі споживачами, захищати права споживачів, розглядати звернення громадян. Також НБУ зможе накладати штрафні санкції або виключати порушника з Реєстру”, – відзначили в прес-службі НБУ.

Третя зміна – банки і фінансові компанії ще на етапі підписання договору про кредит повинні будуть попереджати клієнта про можливості залучення колектора в разі прострочення платежів. Кредитор також повинен буде публікувати інформацію про колекторську компанію на своєму веб-сайті.Діяльність приватних виконавців повністю регулюється законом, але їх все одно плутають з колекторами, – приватний виконавець Телявскій

Четверта зміна – колектори повинні будуть дотримуватися вимог до етичної поведінки при взаємодії з громадянами.

“Законопроект встановлює виключний перелік способів дозволеного взаємодії колектора зі споживачем фінпослуг і встановлює обмеження максимальної частоти такої взаємодії. За порушення передбачена відповідальність від штрафів до виключення з Реєстру колекторських компаній”, – йдеться в повідомленні.

Комментарии Facebook