ЦВК назвала кількість виборців, які зможуть проголосувати на виборах

33

Понад 28 мільйонів громадян України матимуть право голосувати на місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня. Про це сказала членкиня Центральної виборчої комісії Ірина Єфремова на селекторній нараді Міністерства внутрішніх справ, повідомляє пресслужба ЦВК.


“На дільниці вже надійшла перша частина виборчої документації – уточнені списки виборців, за якими відбудеться голосування 25 жовтня, а також розпочато передачу виборчих бюлетенів. Як зазначила з цього приводу член ЦВК І. Єфремова, відповідно до цих списків, загалом на місцевих виборах матимуть право проголосувати 28 мільйонів 622 тисяч виборців”, – йдеться у повідомленні.Єфремова додала, що члени виборчих комісій мають бути присутні під час всього процесу підрахунку голосів, який може тривати кілька днів.

“Іноді цей процес затягується на три, чотири, а то й п’ять днів. Людина інколи посилається на надмірну втому і дозволяє собі неприпустиме – залишає дільницю і йде відпочивати. Тому я змушена ще раз наголосити, що жоден член комісії не може дозволити собі порушувати закон і повинен зробити все для того, щоб кожен виборець міг реалізувати своє виборче право, а за підсумками волевиявлення – був на 100 % переконаний у правильності зарахування відданого голосу”, – сказала Єфремова.

Голова Національної поліції Ігор Клименко зазначив, що станом на 21 понад 2 700 правоохоронців взяли під варту 1 340 територіальні виборчі комісії. Також поліція продовжує документувати порушення виборчого процесу. З 5 вересня територіальні органи Нацполіції зареєстрували 6 185 заяв та повідомлень, пов’язаних із виборчим процесом. За результатами їх розгляду складено 1436 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень та розпочато 475 кримінальних проваджень.

Що відомо
Місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.
У липні 2019-го Верховна Рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.

Комментарии Facebook