На Майдані попрощалися з ветераном, який помер після самопідпалу

6

Протест проти політики Зеленського

У Києві на Майдані Незалежності попрощалися з ветераном АТО Миколою Микитенком, який у ніч на 11 жовтня скоїв акт самоспалення і помер в лікарні 14 жовтня. Про це повідомляють «Суспільне» і «Громадське».

На церемонію прощання прийшли більше сотні людей. Серед них були волонтери, активісти, ветерани та рідні Микитенка. Прощання відбувалося на тому ж місці, де Микитенко себе підпалив.

Andriy Kozinchuk

Це сьогоднішній Майдан. Десь там в натовпі, серед живих лежить тіло ветерана Миколи “Ворона” Микитенко. Він лежить в закритому гробу, бо його тіло обпалене вогнем. Душа його також була обпалена. Десь серед натовпу стоїть його дочка, також учасниця бойових дій, вона військовослужбовиця. Юля поховала на цій війні свого чоловіка, який загинув в бою. Тепер вона ховає батька, який не пережив наслідків війни. Ворон був дуже яскравим дядьком. Майдан, контузія на Майдані, потім війна в складі першого енгеушного батальйону, Карачун, перші бої, виноси тіл своїх побратимів. Потім поранення, лікування, знову служба в різних підрозділах, знову лікування. На Майдані почав свій шлях воїна, на Майдані і завершив. Давайте я не буду фейсбучним експертом щодо суїцидів, але їх є купа. Його вибір це, перш за все, акт звернення уваги найгучнішим способом. Кожен отримав меседж. І я в тому числі. Мені сумно і я картаю себе, що не зміг допомогти, але я зроблю все аби робити цей світ кращим. Це мій меседж від Колі. Ну а ветерани, які думали прощось подібне, не гребуйте підтримкою. Іноді ми не розуміємо, що ми потребуємо підтримки і нам треба навчитися просити (вимагати, питати) про підтримку. Такий ментальний “I need assistance”. Не обезцінюйте його вчинок. Піду з живими попрацюю.

Його дочка Юлія розповіла, що батько протестував проти політики Володимира Зеленського, яка веде до «капітуляції країни». Він «дуже болісно сприймав ситуацію» з розведенням військ на Донбасі.

  • Микола Микитенко вчинив акт самоспалення уночі проти 11 жовтня на Майдані Незалежності. Це сталося близько третьої ночі. Кілька перехожих намагалися загасити полум’я, але чоловік отримав майже 100% опіків тіла.

  • Причини такого вчинку достеменно невідомі, однак рідні Микитенка запевняють, що в такий спосіб він протестував проти політики влади. Сам ветеран також напередодні самоспалення залишав неоднозначні публікації у своєму Facebook. Його донька теж підтвердила, що він був незгодний «з діями чинної влади, а саме розведенням військ на лінії розмежування та повзучою окупацією Росії».

Комментарии Facebook