Прикордонне свавілля по-сумськи: «контрабас», зелені коридори для ворога та знущання над місцевими

226

До редакції Інформаційного агентства УкрПрессІнфо звернулися жителі прикордонних територій Сумщини, вони розповіли про злочини, які відбуваються з боку українських прикордонників: їх зв’язок з російськими бандитами і контрабандистами з надання зелених коридорів і побиття місцевих жителів за відмову про співпрацю.


Стало відомо, що боротьбу з контрабандою від Сумського прикордонного загону організовано командиром Миколою Романчуком та його заступником Олександром Поповим. Останній займається не тільки боротьбою з контрабандою, а розподіляє вплив на кордоні між злочинними групами, які здійснюють систематичне переміщення товарів через кордон.

Зокрема Олександр Попов до 2019 року проходив службу в Харкові, де тісно співпрацював з контрабандистом на прозвисько  з місцевими контрабандистами Ігорем Вовчанчиним, Олександром Івановим та Російськими контрабандистами на прізвисько «Пітон» та «Жук» , прізвище Жуков В.Б. Вказаний факт добре відомий всім його колегам та співробітниками СБУ. Виникає питання, як такий військовослужбовець до цих пір перебуває на відповідальній посаді із захисту українського кордону з країною-агресором?

На даний час з надійних джерел нам відомо, що Олександр Попов ,використовуючи свої можливості на сумському кордоні, організував для «Жука» зелений коридор для незаконного переміщення товарів через державний кордон в Кранснопільському районі Сумської області. Парадоксальним є те, що Олександр Попов створює на кордоні максимально комфортні умови для «Жука». Він разом з підлеглими систематично проводить роботу з усунення потенційних конкурентів партнера. Так, будь-які особи, які мали чи мають відношення до кордону, піддаються жорсткому незаконному тиску з боку прикордонників.

Нещодавно став відомий факт про незаконне затримання та нанесення прикордонниками місцевому мешканцю тілесних ушкоджень середньої тяжкості. Підставою для таких дій прикордонного наряду стала відмова молодої особи від співпраці з «Жуком». З метою “переконання” місцевого жителя 6 жовтня 2020 року Олександр Попов та Микола Романчук наказали підлеглим затримати та доставити до адміністративного приміщення прикордонників в смт. Кранснопілля Сумської області, де йому були нанесені тілесні ушкодження середньої тяжкості.

Потім, після проведення «профілактичної бесіди», на місцевого мешканця безпідставно склали матеріали про адміністративне правопорушення щодо намагання незаконно перетнути державний кордон. Як повідомило джерело, правових підстав для притягнення особи до адміністративної відповідальності не було.

Заява в ДБР і військовому прокурору за фактом побиття громадянина

Подібні ситуації виникають систематично, чим викликають обурення серед місцевого населення. Втім, Попова та Романчука більше турбує питання власного збагачення, а не права і свобода звичайних громадян України та виконання своїх прямих обов’язків з охорони державного кордону України.

УкрПресІнфо продовжує подальше розслідування цієї справи.

Комментарии Facebook