Позбавляти СБУ права розслідувати економічні злочини Комітет ВР не захотів. Зеленський обіцяв зворотне

11

Комітет Верховної Ради з питань фінансової та митної політики ухвалив текст законопроєкту про Бюро економічної безпеки до другого читання. Про це повідомив голова комітету Данило Гетманцев у своєму Telegram-каналі.

«Рекомендували на Комітеті ухвалити у другому читанні законопроєкт про Бюро економічної безпеки № 3087-д», — написав він.

Водночас перший заступник голови комітету Ярослав Железняк зазначив, що комітет не підтримав правку, яка б позбавила Службу безпеки України права займатись економічними розслідуваннями. За його словами, для цього не вистачило одного голосу. Проти цієї правки голосували частина нардепів від «Слуги народу» і представники «Європейської солідарності».

Антикорупційний активіст Віталій Шабунін звернув увагу, що таким чином депутати провалили одну з обіцянок президента Володимира Зеленського, яку він дав напередодні президентських виборів. У повідомленні його штабу ще в січні 2019 року повідомлялося, що СБУ буде позбавлена функцій в галузі економіки й антикорупції.

Слуги Народу похєрили чергову передвиборчу обіцянку Зеленського. Комітет з податкової та митної політики ВРУ залишив СБУ невластиві повноваження для втручання в бізнес. От при голосуванні цього законопроекту і перевіримо, хто кого обманює: Слуги – Зеленського чи він – суспільство. До речі, депутат від Євросолідарності Ніна Южаніна теж підтримала в цьому СН і СБУ. Цікаво це її позиція чи партії?
Пруф-лінк на комітет https://bit.ly/3cDniqf.
Пруф-лінк на обіцянку Зеленського https://bit.ly/339nevq.
Це ви ще законопроекту Слуг “Про СБУ” не бачили. В суспільства буде шок.
  • 3 вересня Верховна Рада ухвалила в першому читанні закон про створення Бюро економічної безпеки.

  • Документ передбачає ліквідацію податкової міліції, а також оптимізацію органів, які борються з економічними злочинами. Крім того, законопроєкт визначає принципи, засади структури та діяльності Бюро економічної безпеки. Основною задачею Бюро стане запобігання, попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, повʼязаних із фінансово-економічною сферою.

Комментарии Facebook