2 мільярди з житлових субсидій — на видатки Укравтодору з відкатом Авакову

9

Законопроект «Слуги народу» Олександра Трухіна підтримали 240 нардепів

Верховна Рада 3 вересня проголосувала за основу законопроект про виділення Укравтодору з Державного бюджету додаткових 2,16 млрд. грн., а також 1,17 млрд. грн. низці силових та державних органів, повідомляється на сайті парламенту. 2,16 млрд. грн., що хочуть виділити на дороги, цим законопроектом забирають з виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі.

За законопроект №3991 Олександра Трухіна («Слуга народу») проголосували 240 нардепів, у тому числі 218 членів правлячої монофракції.

Половина з 2,16 млрд. грн. для Укравтодору піде на покращення доріг Львівської області (589 млн. грн., конкретні об’єкти невідомі), шляхопровід на Об’їзній у Тернополі (190 млн. грн.), вулиці Хотинської у Чернівцях (200 млн. грн.), міст у Східниці Львівської області (31 млн. грн., за даними Мінрегіону він має покращити туристичну привабливість курортного селища, де виробляють газовану воду «Нафтуся»). Ще 358 млн. грн. підуть на будівництво шляхопроводу у Херсоні (підрядник «Укратоменергобуд»), 500 млн. грн. підуть на дорогу Т-04-01 Запорізькій області (тут тендер за 450 млн. грн. виграв «Альтком»), дві місцеві дороги у Миколаївській області (300 млн. грн.), вул. Харківску у Сумах (40 млн. грн.), міст через Сулу у Ромнах Сумської області (10 млн. грн.).

Чому кошти виділено саме на ці об’єкти — не повідомляється.

У назві законопроекту вказано, що він розроблений задля виділення коштів на автомобільні дороги загального користування та відновлення аварійних мостових споруд. Однак в «автодорожньому» перерозподіленні коштів також взяли участь силові органи.

Національній поліції виділили 450 млн. грн., Державній прикордонній службі 300 млн. грн., Мінюсту 117 млн. грн. на «виконання покарань установами і органами Державної кримінально-виконавчої служби України», Державному бюро розслідувань 69 млн. грн.

Всім облдержадміністраціям також розподілили суми від 5 до 15 млн. грн.

Автор Олександр Трухін — це зять Олександра Мартиненка, одного з найближчих бізнес-партнерів Ігоря Коломойського. Трухін є заступником голови Бюджетного комітету Юрія Арістова і, за даними «Наших грошей», зараз є одним з найвпливовіших народних депутатів у сфері дорожнього будівництва. Юрій Арістов є бізнес-партнером Володимира Зеленського, і саме він у травні був розробником законопроекту про виділення Укравтодору 35 млрд. грн. з Covid-фонду на будівництво доріг замість покращення стану у медичній галузі у розпал епідемії.

Джерело

Комментарии Facebook