У 750 разів пропонує «Слуга народу» підвищити ціни мита на документи!

26

Данило Гетманцев пропонує в десятки разів підвищити мита на нотаріальні послуги

В Україні, щоб засвідчити заповіт, підтвердити підпис або написати довіреність, доведеться платити в десятки разів більше. Державне мито на нотаріальні послуги пропонують підвищити в 17-750 разів (залежно від послуги). Відповідні нововведення описано в законопроєкті №3236-1, який зареєстрував нардеп від «Слуги народу», голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Що може подорожчати?

Державні нотаріуси повинні стягувати плату за свої послуги у вигляді мита. Його розмір встановлювався ще в 90-х і справді застарів. Але замість того, щоб розібратися, яка сума здатна покрити витрати, Данило Гетманцев вирішив одним рішенням у десятки разів збільшити ціни.

Ось як подорожчають основні послуги:

Засвідчити заповіт

Зараз: 85 копійок.

Буде: 255 грн.

За дублікат нотаріально завірених документів

Зараз: 51 копійка.

Буде: 85 грн.

Засвідчити підпис на документі

Зараз: 34 копійки.

Буде: 170 грн.

За підтвердження доручення на право користування автомобілем

Зараз:

родича першої лінії: 1,7 грн;

не родичам: 5,1 грн.

Буде:

родича першої лінії: 170 грн;

не родичам: 255 грн.

Послуги нотаріусів різко подорожчають beg.dp.ua

Отже, за засвідчення заповітів доведеться заплатити в 300 разів більше, за доручення – в 50-750 разів, за засвідчення справжності кожного підпису на документах – в 500 разів, за передання заяв громадян – в 17 разів, за видання дублікатів нотаріально засвідчених документів – в 167 разів.

Навіщо підвищувати ціни?

«Внесення цього законопроєкту зумовлено необхідністю запобігання зменшенню доходів місцевих бюджетів у сучасних умовах», – написав Гетманцев у пояснювальній записці.

Юрист Олександр Плахотник додає: ціни справді можна підвищити, але не для наповнення бюджету, а для компенсації витрат на надання самих послуг. «Мита на нотаріальні послуги не можуть бути істотним джерелом поповнення бюджету. Варто розуміти, що до державних нотаріусів звертаються, зокрема, й українці, які не можуть собі дозволити платити багато за такі ж послуги в приватних фахівців. Плата має бути співмірною витраченим ресурсам, а не збагачувати бюджет», – впевнений юрист.

Скільки коштують такі послуги в приватних нотаріусів?

Державні нотаріуси за вказаний вище перелік послуг можуть брати тільки держмито. За додаткові послуги (консультації тощо) доведеться платити згідно з прайсом, який затвердив обласний відділ Мін’юсту.

Приватні нотаріуси ж беруть стільки, скільки захочуть. Єдине обмеження для них: не можна поставити вищу за ціну, ніж у конкурентів, інакше всі підуть до конкурента. Для порівняння, якщо послугу «засвідчити заповіт» Гетманцев пропонує оцінити в 255 грн (що вже в десятки разів дорожче, ніж зараз), то в приватного нотаріуса в Києві за цю ж послугу доведеться заплатити щонайменше 700 грн.

Ціна відрізняється в сотні разів, але до державного нотаріуса часто йдуть малозабезпечені українці, попередньо записавшись і відстоявши чергу, приватні ж роблять усе те саме, але без черг і за відносно великі гроші.

Джерело

Комментарии Facebook