За видобуток піску незаконно одних карають, інших не помічають

25

А протестувальників проти розкрадання природних ресурсів пакує поліція

Київською місцевою прокуратурою № 3 скеровано до суду обвинувальний акт відносно генерального директора приватного підприємства за фактом незаконного видобутку піску та розтраті ввіреного майна у особливо великих розмірах (ч. 1 ст. 239-2 та ч. 5 ст. 191 КК України).

Згідно з матеріалами слідства, вказаний посадовець, незважаючи на відсутність у підприємства дозвільних документів, організував роботи з гідротехнічного намиву (видобутку) піску з річки Дніпро.

Так, упродовж 2018 року було незаконно видобуто понад 570 тисяч тонн піску, чим завдано збитків територіальній громаді м. Києва на суму близько 16, 5 мільйона гривень.

Наразі обвинувальний акт відносно керівника підприємства скеровано до Голосіївського районного суду м. Києва для розгляду по суті. Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років та з конфіскацією майна.

А в цей час на повну потужність працює земснаряд посеред р. Десна в акваторії с. Хотянівка Вишгородського району Київської області. Завантажена піском баржа безперебійно снує між місцем видобутку і пунктом призначення.

Про піщаний промисел на Десні біля Хотянівки місцеві жителі повідомляли і Держгеокадастр, і екологічну інспекцію, і Службу безпеки України. Реакції – ноль. Хоча час від часу ЗМІ повідомляють про втручання правоохоронців у незаконну розробку корисних копалин.

Протест проти «Розкрадання піску, екологічної шкоди та інших злочинів», що тривав 15 днів, закінчився брутальним розгоном. Поліція розігнала Активістів (серед яких були Ветерани Війни). В критичну мить на допомогу Подільській поліції прискакали тітушки (є в іншому відео). А наприкінці небайдужих киян забрав Спецназ (колишній Беркут), «запакував» у автобус і відвіз у Подільську райуправу. Чому Поділ? Тому що Пісок нелегальний вивозили через Річковий порт, який у Подільському районі

https://facebook.com/100009532301081/videos/2694936304167420/

Активістка Ольга Коцько заявила, що з Київського річкового порту, який належить Михайлу Бродському, вночі вивозили вантажівками крадений пісок. Раніше за фактами незаконного видобутку та транспортування піску було відкрито кілька кримінальних проваджень

https://www.facebook.com/100009532301081/videos/2694919707502413/

Громадський лідер Ольга Коцько упізнала в «тітушках» , що безперешкодно проїхали на територію ПрАТ Річковий порт, осіб, що брали участь у стрілянині в Броварах

https://www.facebook.com/100009532301081/videos/2694057174255333/

Не пощастило київській комерційній структурі, яка самовільно зайняла земельну ділянку площею понад 2 гектари, що належить комунальному підприємству «Житомироблагроліс», організувала видобуток піщаної суміші та реалізацію комерційним структурам Київської області за ринковими цінами.

Факт незаконного видобутку піску одним з підприємств Рівненщини на земельній ділянці площею 14 га без спеціального дозволу задокументовано Здолбунівською місцевою прокуратурою спільно із працівниками Сарненського МРВ УСБУ в області та Костопільського ВП ГУНП в Рівненській області.

Вишгородська полiцiя милується незаконним видобутком пiску

Чому ж статті Кримінального Кодексу України про порушення охорони надр та відмивання одержаних злочинним шляхом доходів не розповсюджуються на панів бродських та хотянівських «генералів піщаних кар’єрів»?

Джерело

Комментарии Facebook