В Україні відкриється онлайн школа з безпечного світу дитини

37

Дбати про безпеку дітей, навчати їх правильно поводити себе в екстремальних ситуаціях не тільки в реальності, але й онлайн-просторі – сьогодні головне завдання для всіх дорослих. Бо рівень агресії та негативу у суспільстві дуже зростає, і ніхто з нас не може почуватись на 100% захищеним як фзічино, так і морально.


За даними ВООЗ Україна перша у десятці країн ЄС за поширеністю буллінгу серед школярів 11-15 років. Також щорічно в нашій країні фіксують близько 400 випадків педофілії, а статистика Ради Європи свідчить, що кожна п’ята дитина, так чи інакше, стикалась із різними формами сексуального насилля. «- І нажаль в цих умовах зростають наші діти.

Саме тому нам вкрай потрібна освіта! Для безпеки і самооборони, для захисту своїх прав та емоційного здоров’я! Наші діти заслуговують бути захищені, особливо зараз, коли вони не випускають з рук гаджетів» – вважає автор багатьох проектів для дітей та ініціатор відкриття онлайн школи з безпечного світу дитини Тетяна Петракова. Вона розповіла про важливість та концепцію школи, а також про дисципліни, які будуть викладатись.

– Чому сьогодні важливо навчатись кібербезпеці? – Тому що віртуальний світ зараз дуже обігнав реальний. І онлайн життя приховує дуже багато загроз, починаючи від буллінгу і закінчуючи злиттям особистої інформації, вимаганням грошей та небезпечними зустрічами у реальності. Саме тому знання етикету та безпеки у Інтернеті дуже необхідні нашим дітям. Коли ми з командою проводили освітні форуми «Безпечний світ дитини», я помітила, що батьки та діти не знали навіть деякі елементарні правила та поради, які надавали наші експерти.

Я вже давно вважаю, що дисципліна «кібербезпека» повинна бути шкільним предметом. А в ідеалі навчатись безпеці в Інтернеті потрібно ще з дитячого садочку. Наприклад, як у Австралії, де уряд запровадив навчання кібербезпеці з чотирьох років. – Які знання отримають діти у вашій школі, і чи будуть додаткові заняття для батьків? – Наші заняття допоможуть дітям правильно та безпечно спілкуватись, дружити, навчатись та розважатись у мережі.

Ми розкажемо про реальний бік віртуальних «друзів» та незнайомців, про віруси та небезпечні сайти. Також діти дізнаються правила кіберетикету, навчаться розпізнавати кібербулінг та дізнаються більше про приватність та захист особистих даних. Нарівні із практичними знаннями школа буде навчати і психологічним аспектам кіберпростору. Наприклад, такому поняттю, як адекватне сприйняття соціальних мереж та інше. Навчання охоплює всі можливі варіанти користування Інтернетом, з якими дитина зустрічається щодня.

Також ми готуємо заняття окремо для батьків, де вони дізнаються про те як допомогти дітям захистити себе. Відкриття школи планується через два тижні. Дізнатись інформацію можна за телефоном 0977612223, а також пізніше можна зареєструватися в групі Ukrainian kids у фейсбуці.

Комментарии Facebook