Глава уряду Росії Мішустін заразився коронавірусом, він відсторонений, можливо назавжди

28

Прем’єр-міністр Росії Михайло Мішустін заразився коронавірусів. Про це сам Мішустін повідомив в ході бесіди з президентом Росії Володимиром Путіним. «Тільки що стало відомо, що тести, які я здав на коронавірус, дали позитивний результат. У зв’язку з цим і відповідно до вимог Росспоживнагляду я повинен дотримуватися самоізоляцію, виконувати приписи лікарів, це необхідно зробити, щоб убезпечити моїх колег », – сказав Мішустін президенту.


Наскільки важко протікає хвороба, Мішустін не уточнив. Главред «Ехо Москви» Олексій Венедиктов у своєму телеграм-каналі без зазначення джерел написав, що у прем’єра температура 39. Прес-секретар Мишустина Борис Бєляков повідомив, що чиновник буде проходити лікування в медзакладі.

Повідомляє Медуза

Виконуючим обов’язки прем’єр-міністра Мишустина буде перший віце-прем’єр Андрій Бєлоусов. Його кандидатуру запропонував сам Мішустін, зазначивши, що в його відсутність уряд буде продовжувати роботу в штатному режимі. Менш ніж через півгодини після того, як про хворобу прем’єра було оголошено, Путін підписав відповідний указ.

Співрозмовник «Медузи», близьке до уряду, не виключив, що Михайло Мішустін більше не повернеться в прем’єрське крісло. Він звернув увагу, що виконання обов’язків прем’єра було покладено на Андрія Білоусова окремим указом. Тим часом, згідно зі статтею 8 федерального конституційного закону про уряд (на неї посилається Путін), в разі тимчасової відсутності прем’єра його обов’язки виконує один із заступників, і додаткового президентського указу не потрібно (а потрібно «письмово оформлене розподіл обов’язків»).

Указ президента про призначення виконуючого обов’язки прем’єра одного із заступників (на термін до двох місяців) потрібен тільки в разі звільнення чинного глави кабінету з посади. Крім того, в назві указу ( «Про виконання обов’язків голови уряду») відсутнє слово «тимчасовий». До цього прем’єри йшли у відпустку або хворіли без призначення окремим президентським указом і. о. глави кабміну.

З іншого боку, згідно з тим же законом, відставка прем’єра автоматично тягне за собою відставку всього уряду, а на зустрічі з Путіним Мішустін підкреслив, що воно продовжить працювати в звичайному режимі. В такому випадку президентський указ можна трактувати саме як «письмово оформлене розподіл обов’язків», згідно з яким Бєлоусов заміщає прем’єра на час його відсутності.

Джерело, близьке до адміністрації президента, теж вважає, що після хвороби Мішустін перейде на іншу посаду. «Його як колишнього податківця, як людини, яка знає як і куди йдуть фінансові потоки, призначали зовсім під іншу – на контроль над витрачанням коштів з нацпроектів, тоді гроші були. Зараз обставини зовсім інші, економіка через пандемію встала, її треба запускати. Мішустін зовсім не про це. Він не допустив помилок, просто зараз не його час », – вважає співрозмовник« Медузи ». Однак інший співрозмовник в апараті уряду запевнив, що прем’єр повернеться до виконання обов’язків.

Оновлене. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков назвав «нісенітницею» повідомлення про те, що Мішустін після одужання може не повернутися на пост прем’єра.

З ким із вищих чиновників Мішустін контактував останнім часом, офіційно не повідомляється. Прес-секретар глави уряду Борис Бєляков лише уточнив, що таких людей було небагато і що вони будуть ізольовані і пройдуть додаткове тестування. Співрозмовник в уряді розповів «Медузи», що більшість співробітників працюють на удаленке, а коло близького спілкування прем’єра був мінімальний.

Всі недавні офіційні наради в уряді проводилися у форматі відеозв’язку, при цьому сам Мішустін брав в них участь зі свого кабінету в Білому Домі – за даними джерела «Медузи», всі співробітники, які працювали в будівлі, проходили щоденні тести.

Комментарии Facebook