Розібратись із китайськими масками, які продає «Епіцентр», обіцяє генпрокурор України Венедіктова

41

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова заявила, що очолюване нею відомство вивчить ситуацію з компанією «Епіцентр», яка продає маски, отримані з Китаю літаками, доставку яких організував офіс президента. Про це Венедіктова заявила 30 квітня в ефірі Hromadske, передає Радіо свобода.

«Оскільки це питання, яке реально для громадськості актуальне, резонансне, звичайно ми також будемо його досліджувати і вивчати. Воно повз нас не пройде», – наголосила Венедіктова.

Як відомо, нещодавно народний депутат Олександр Герега, який володіє мережею «Епіцентр», розіслав парламентарям і державним органам листи, у яких пропонував придбати у його фірми маски та інші засоби індивідуального захисту. Мер Києва Віталій Кличко також підтвердив, що столична мерія отримала від Гереги пропозицією придбати захисні маски у «Епіцентру». У листах, зокрема, стверджувалося, що маски й захисні костюми прибули з Китаю на транспортному літаку «Мрія», який доправив до України гуманітарний вантаж з китайського міста Тяньцзінь. Доставку цього вантажу організували у Офісі президента.

Фракція «Голос» просила НАБУ розібратися, чи були дотримані антикорупційні норми при організації Офісом президента цього борту, а НАЗК — перевірити самого Герегу, бо за законом депутат не може займатися оптовою чи роздрібною торгівлею. Як відомо, особливість гуманітарного вантажу у тому, що він не оподатковується і проходить митницю за швидшою процедурою.

У той же час в «Епіцентрі» стверджують, що компанія оплатила авіарейс з Китаю, яким доставили маски та захисні костюми в Україну. «З початку розповсюдження коронавірусної інфекції компанія «Епіцентр» відгукнулася на ініціативу президента України Володимира Зеленського щодо забезпечення закладів охорони здоров’я необхідними засобами захисту та обладнанням для боротьби з СОVID-19. У межах цієї співпраці національна мережа «Епіцентр» оплатила авіарейс з Китаю, який здійснював літак Ан-225 «Мрія» авіакомпанії «Антонов». 23 квітня літак привіз до України засоби індивідуального захисту для лікарів. Компанія може надати фінансовий звіт про оплату, яку було здійснено авіакомпанії «Антонов», – йдеться в повідомленні компанії.

Нагадаємо, 23 квітня з Китаю було доставлено 12 мільйонів масок як для лікарень, так і для аптечних мереж, близько 260 тисяч захисних окулярів для медиків і більше 100 тисяч захисних костюмів 5-го рівня захисту.

Джерело

Комментарии Facebook