У Харківській області стартували проміжні вибори до Ради

27

15 березня у 179 одномандатному виборчому окрузі (Харківська область) проходять вибори до Верховної Ради. Усі 189 виборчих дільниць відкрились вчасно, заявили спостерігачі.


За депутатський мандат змагаються 37 кандидатів: 27 – від партій, 10 – самовисуванці, повідомила Громадянська мережа «ОПОРА». Проміжні вибори у окрузі 179 стартували через припинення повноважень народного депутата від «Слуги народу» Олексія Кучера та призначення його на пост глави Харківської ОДА.

Нагадаємо, партія «Слуга народу» запустить новий принцип відбору кандидатів до місцевих рад. Його впровадять в онлайн-режимі: 16 березня буде запущений сайт, на якому виборці зможуть запропонувати своїх кандидатів.

Голова ЦВК Олег Діденко вважає, що українське суспільство поки недостатньо розвинуте для того, щоб перейти на голосування в інтернеті. Також він не уявляє, як при цьому забезпечити таємницю голосування.

Центральна виборча комісія підготувала попередні макети бюлетенів на місцеві вибори, які в жовтні пройдуть за новим Виборчим кодексом з нормою про відкриті списки. За новою системою обиратимуться обласні ради та ради у великих містах (з населенням більше 90 тис. чоловік).

Комментарии Facebook