Абромавичус назвав декілька компаній, які «відкусили» ласий шматок замовлень в оборонці

61

Президент України Володимир Зеленський разом із директором держконцерну «Укроборонпром» Айварасом Абромавичусом провів нараду з проблемних питань діяльності концерну. Зустріч відбулась у Харкові, повідомляє офіс президента.

«У нас більше 10% підприємств «Укроборонпрому» знаходиться саме на Харківщині. Ми були на авіаційному заводі і на заводі Малишева і побачили, що там відбувається і, чесно кажучи, я в шоці через статистику. Директор заводу нам сказав, що з 2009 року побудували один танк для ЗСУ», – розповів президент.

Також він зазначив, що є велика заборгованість по зарплатах.

Участь Президента України Володимира Зеленського в нараді з проблемних питань діяльності ДК «Укроборонпром» (м. Харків).

Участь Президента України Володимира Зеленського в нараді з проблемних питань діяльності ДК «Укроборонпром» (м. Харків).

Posted by Офіс Президента України on Wednesday, November 6, 2019

Під час своєї доповіді директор «Укроборонпрому» розповів про збитки, які отримав концерн за останні роки.

Абромавичус:

– Проблеми існує на всіх підприємствах. Що стосується прибутку і збитків – проблеми глибокі. І фінансово-управлінського підходу, в тому числі, завдяки попередньому керівництву країни. Частина компаній «Укроборонпрому» в державне оборонне замовлення постійно падає, в той час як приватна частина збільшується.

Велика частина держзамовлення, яку зайняли приватні підприємства відходила до компаній, які пов’язані з минулими політиками. Ми їх імена знаємо, правоохоронні органи, я вважаю, повинні розслідувати цей злочин проти країни. Потрібно розсекретити ДОЗ (Державне оборонне замовлення – ред.).

Зеленський:

– Тобто замовлення йшли на їх компанії, замість того, щоб йти на держпідприємства. А чому ми боїмося назвати прізвища? Куди йшли всі гроші держави? На замовлення чиїх підприємств?

Абромавичус:

– Ми знаємо, що особи наближені до прийняття рішень в промислово-оборонному комплексі, включаючи керівників профільного комітету Верховної Ради.

Зеленський:

– Ти дипломат, Айварас.

Абромавичус:

– Є компанія «Українська оборонна техніка», можливо. «Богдан», компанія «Ленінська кузня» (Кузня на Рибальському) і деякі інші, які мали колосальний доступ до ДОЗ.

Нагадаємо, 5 листопада Абромавичус повідомив, що проти учасників концерну «Укроборонпром» порушено 583 кримінальних проваджень, що значно ускладнює роботу компанії.

Слідчі ДБР провели обшуки в «Укроборонпромі» та в квартирі Валерії Гонтаревої. ВІДЕО: https://tsn.ua/video/video-novini/slidchi-dbr-proveli-obshuki-v-ukroboronpromi-ta-v-kvartiri-valeriyi-gontarevoyi.html

Слідчі ДПР проводили слідчі дії в державному концерні та деяких інших дотичних підприємствах. Паралельно обшуки пройшли і в квартирі колишньої голови Нацбанку Валерії Гонтаревої. Згодом в ДБР заявили ці дії повязані між собою. У бюро розслідувань вивчають зловживання у Нацбанку тих часів, коли його очолювала Гонтарєва, а не незаконну діяльність оборонного концерну.

ДЖЕРЕЛО

Комментарии Facebook