Хто замість нардепа Качного прийде на звільнене ним місце в Київоблраді?

101

З-поміж депутатів Київської обласної ради стати парламентарем пощастило лише одному – Олександрові Качному. Його обрали нардепом за списком «Опозиційної платформи – За життя» (ОПЗЖ). Жоден інший депутат облради не пройшов до ВРУ за списками партій, а 14 обласних обранців, які змагались у 9-ти мажоритарних округах на Київщині за право перейти до парламенту, вибори програли, пише Рух ЧЕСНО.

Голова фракції «Опоблоку» Микола Фурдичка не може відповісти, хто зайде на місце Качного до складу облради. Сам Качний повідомив Рух ЧЕСНО, що ще не міркував над тим, у якому комітеті Верховної Ради хотів би працювати, але, за його словами, має багато ідей щодо законопроектів за різними напрямами.

За попередніми даними ЦВК, за списком партії ОПЗЖ до новообраного парламенту пройшли перших 37 кандидатів у народні депутати. Передостаннім прохідним, на 36-му місці у списку партії, є депутат-прогульник Київоблради Олександр Качний. Він має досвід досить тривалого головування в Київській облраді, а також був заступником голови облради.

За час перебування на посаді очільника облради Качний став фігурантом кількох антикорупційних розслідувань. Так, КОР з дозволу голови ради Качного віддала 30 тис. га лісу Дніпровсько-Тетерівського лісгоспу біля Сухолуччя в користування ГО «Товариство мисливців та рибалок «Кедр». Засновниками «Кедру» є Юрій Бойко (перший номер у списку ОПЗЖ) та екс-нардепи від «Партії регіонів» Володимир Демішкан і Сергій Тулуб. Юридична адреса клубу була в селі Нові Петрівці, де розташоване «Межигір’я».

Окрім того, за керівництва Качного ТОВ «Томилівська дача» отримало в користування на 25 років мисливські угіддя площею майже 5 тис. га на території Білоцерківського району. Облрада нібито одержала від Держагентства лісових ресурсів матеріали, де йшлося про погодження землевласників і землекористувачів району. Однак це не відповідає дійсності, оскільки жодних погоджень власники ділянок, які увійшли в межі переданих фірмі мисливських угідь, не давали. Рішення ради скасували в судовому порядку.

Згідно з електронною декларацією, за 2018 рік Качний не заробив ні копійки доходу, проте за рік його заощадження від продажу нерухомості в 2017 році зменшилися на 107 тисяч гривень.

В облраді 7-го скликання Качний був членом комісії з питань ЖКГ. На запитання Руху ЧЕСНО, чи визначився політик, у якому комітеті ВРУ волів би працювати, він відповів, що ще навіть не думав про це. А стосовно перших законопроектів, котрі внесе до розгляду новообраної Ради, каже, що має багато напрацювань за різними напрямами.

Згідно із законом, Качного в облраді має замінити той кандидат у списку «Опозиційного блоку», який був першим непрохідним у 2015 році. В «Опоблоку» в Київоблраді доволі дивна ситуація: фракція складається лише з шести депутатів, а останній, хто отримав мандат за списком, – прогульник Сергій Мазепа був 34-м у списку кандидатів від партії. Тобто 28 кандидатів, котрі обиралися (і деякі з них одержали понад 10 тисяч голосів виборців), з тієї чи іншої причини написали заяви про відмову від депутатського мандата.

Схожа ситуація простежувалась і в інших радах. Наприклад, у Харківській міськраді, коли 12 кандидатів від партії «Відродження» відмовилися від мандатів на користь двох соратників Геннадія Кернеса, чий рейтинг був доволі низьким.

Зазвичай така ситуація виникає тоді, коли кандидати від партії заздалегідь пишуть заяви й домовляються, що, хай як проголосують виборці, до ради мають потрапити конкретні політики.

Ані нинішній голова фракції «Опоблоку», прогульник Микола Фурдичка, ані Качний, який очолював фракцію до кінця 2018 року, не дали відповіді, чому так сталося та хто може стати наступним депутатом Київоблради.

«Якщо кажуть, що восени будуть перевибори в місцеві ради, то я взагалі не знаю, хто погодиться на такий короткий час», – каже Качний.

Наступним потенційним депутатом облради є В’ячеслав Беседін.

Відповідно до інформації на сайті ЦВК, у 2015 році Беседін був директором ТОВ «Віджес Трейд». Ця компанія має лісопильню, здійснює обробляння та збут деревини. У 2017 році їй анулювали свідоцтво платника ПДВ через неподання декларації. Також це ТОВ має податковий борг з 2018 року в розмірі близько 6 тис. грн.

Чи стане саме Беседін наступним депутатом облради від «Опоблоку», наразі не відомо. Можливо, знову заради вигіднішого представника його змусять відмовитися від мандата, як це було 2015 року з його попередниками.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО проаналізував, скільки депутатів Київради піде до парламенту та хто їх може замінити. Окрім того, оприлюднено мапу переможців у мажоритарних округах та проаналізовано наймасштабніші програші кандидатів від «Слуги народу».

Загалом до парламенту 9-го скликання в мажоритарних округах пройшли 40 чинних нардепів, з яких тільки 5-м списочникам удалося перемогти на мажоритарці. Жоден із 13 нардепів, які балотувалися на Київщині, вибори не виграв.

Джерело

Комментарии Facebook