Кандидат по 137 округу Яків Осташ запропонував ввести обов’язкове проходження детектора брехні всіма нардепами і посадовцями Держави

275

Його підтримує голова Аграрної партії В. Скоцик, йому симпатизує Саакашвілі, його поважає Гройсман, його запрошували в кілька демократичних блоків, але він прийняв рішення – йти на вибори як самовисуванець. Відомий громадський діяч, волонтер та голова Антирейдерського комітету Яків Осташ планує зробити революцію в українській політичній системі.

Яків Осташ особисто запросив В. Гройсмана пройти поліграф

Віталій Скоцик в підтримку Якова Осташа

Віталій Скоцик в підтримку Якова Осташа

Віталій Скоцик в підтримку Якова Осташа.

Posted by Яків Осташ on Tuesday, July 9, 2019

«Якщо я щось планую і обіцяю,  то знаю, що я кажу і можу за це відповідати особисто, бо звик тримати своє слово! А от за балачки і обіцянки інших, тим більше за справи цілої партії, навіть якщо їх ідеї мені, в цілому, симпатичні – я відповідати не можу. Тим більше, якщо їх гасла далекі від реальності. Тому і вирішив йти на вибори як самовисуванець. А от далі, у парламенті, побачимо, хто прийшов туди змінювати країну, а хто – набивати власні кишені», – розказав про свою позицію в недавньому ефірі на місцевому телеканалі кандидат у депутати від Одещини.

ВАШ ПРАВИЛЬНЫЙ ВЫБОР-ЭТО ПЯТЬ ЛЕТ СПРАВЕДЛИВОСТИ, БЛАГОСОСТОЯНИЯ И ПРАВДЫ!! #ПОДІЛЬСК #КОДИМА #САВРАНЬ #БАЛТА #ОКНИ

Posted by Яков Осташ on Saturday, July 13, 2019

Саме Яків Осташ виступив з ініціативою до своїх конкурентів по 137 округу – відмовитись від брудних прийомів, і виборювати своє право стати народним обранцем у чесному змаганні за голоси виборців. Чотири кандидати пристали на його заклик, і між ними був підписаний меморандум про чесну конкуренцію.

Громов, Лазаренко, Осташ, Муконін – кандидати 137 виборчий округ. Ми за чесну боротьбу!

Але головна принципова і проривна інновація, яку пропонує Яків Осташ для всіх гілок влади, в тому числі судової, а не лише для народних депутатів – це узаконити обов`язкове проходження кандидатами на всі ключові пости  детектора брехні (поліграфа).

На глибоке переконання Осташа, це дозволить відсікати 90%+ недобросовісних посадовців/кандидатів.

«Кожного разу українці стикаються з тим, що до Верховної Ради проходить більшість популістів і цинічних брехунів, які і не збирались нічого робити, окрім того, щоб отримувати по 50-100 тисяч доларів США за одне голосування за лобістський закон! А ті, хто начебто йшов із благою метою, не могли встояти від спокус системи, і також ставали  запроданцями. Ми не можемо і не маємо права знову згаяти 5 років. Тому я закликаю всіх українців підтримати мою ініціативу, мій законопроект про обов’язкове  щорічне (!) проходження детектора брехні усіма депутатами, міністрами, чиновниками високого рангу, суддями, прокурорами, керівниками держпідприємств та іншими. При цьому, посадовець має робити це щорічно, бо ми знаємо, яка прогнила система влади в Україні, як вона затягує і псує навіть сумлінних людей».

Яків Осташ розкрив деякі деталі майбутнього законопроекту, який він буде просувати на голосування одразу ж після початку роботи нової ВР.

«Законопроект вже майже готовий, залишилися лише дрібні нюанси та певні деталі у побудові запитань. Можливо, паралельно, ми винесемо його на голосування людей, щоб депутати відчували свою відповідальність. Всі етапи та методика будуть чітко розписані – яким чином повинна відбуватися процедура. Все буде в прямому ефірі, в спеціально обладнаній студії – жодного монтажу, або підтасовок. Питання будуть чіткими, збалансованими і  давати недвозначні відповіді на те, чи відповідає позиція та моральні якості чиновника високим стандартам, які висуває до нього громадянське суспільство.

  • Чи отримували ви плату та іншу матеріальну винагороду, або у вигляді послуги за свої голосування (надання дозволу, прийнятті потрібного рішення)?
  • Чи ви брали або давали колись у житті хабар?

Ніхто не збирається включати у процедуру особисті питання, на кшталт  «чи напивалися ви колись», або  «чи палили марихуану». І хоча я особисто не палю і ніколи не вживав жодних наркотиків, але вважаю, що дрібні гріхи молодості не повинні ставити на людині хрест, якщо вона вчасно зробила висновки, подорослішала і  надалі демонструвала порядність, компетентність та гідні вчинки. І приклад Барака Обами, президента США, який зізнався, що в коледжі пару раз покурив марихуану – яскравий тому приклад.

Тому до складання запитань ми залучаємо кращих психологів та експертів, в тому числі міжнародних. Щоб усі питання максимально об’єктивно розкривали теперішній стан і рівень моральності людини, враховували специфіку ситуації.

А що стосується безпосередньо оператора поліграфу, від якого залежить дуже багато, то ми плануємо відібрати десятку найкращих, сертифікованих спеціалістів – як з Української асоціації поліграфологів, так і  міжнародних експертів, з найбільшим досвідом ключових «допитів». А потім, перед самим проходженням, визначати їх жеребкуванням. Тим самим буде виключена можливість тиснути на оператора зі сторони потенційного корупціонера-брехуна. Я впевнений, що в країні, яка наскрізь просякнута корупцією, така форма виявлення та контролю за посадовцями життєво необхідна. Також розумію, що це не вирішить одразу всіх проблем, але я впевнений що на порядок зменшить кількість хабарників і корупціонерів у владі.

Звичайно, кажуть, що 1% людей можуть обманути поліграфолога. Ну, думаю, що 1% високопосадовців-брехунів – це та гранична межа, яку Україна зможе собі дозволити без шкоди для розвитку.

Сподіваюсь, що чесні і сумлінні народні депутати та громадськість підтримає цю ідею, і ми разом запустимо нову епоху в українській політиці!

Також буде чітко видно – хто насправді є брехуном та корупціонером, бо лише той, кому є що приховувати, хто брав хабарі та отримував неправомірну вигоду, може бути проти цього законопроекту. Чесним боятися нема чого, навпаки проходження детектора за всіма правилами буде їх печаткою якості і доброчесності.

«Тому я сподіваюсь, що українці, зокрема виборці моєї рідної Одещини, оцінять нашу ініціативу та своїми голосами змусять політиків або бути чесними, або піти геть, у небуття! Зробіть правильний вибір, так як ми не маємо права втратити ще п’ять років», – закликає Яків Осташ.

Наразі сам Яків Осташ успішно пройшов детектор брехні в спеціально облаштованій «прозорій кімнаті», яку зорганізували в Києві неподалік біля ВР. Звичайно, це лише початок, символ. Але за ним, безумовно, велике майбутнє!

Відео, яке не залишає байдужим! Яків Осташ. 137 округ

Відео, яке не залишає байдужим! Яків Осташ. 137 округ

Posted by Яків Осташ on Monday, July 8, 2019

Що ж, буде дуже цікаво подивитись на те, як ця ініціатива вплине на розклади  у  майбутньому парламенті. Дуже хотілося б побачити, як наші політики відповідають на ключові питання!

Комментарии Facebook