Зношені шлюзи загрожують екологічною катастрофою

91

Зношеність шлюзів на українських річках досягає критичної позначки. У разі, якщо не буде проведено їх плановий ремонт, ситуація може обернутися зупинкою судноплавства і навіть техногенною катастрофою. Про це в інтерв’ю DATA.UA розповів експерт в сфері внутрішніх водних шляхів Євген Бачев.


«Мінімально, що можна очікувати – зупинка пропуску судів як вгору, так і вниз. Таким чином, судноплавство через цей шлюз зупиняється. Так, якщо зупинився київський шлюз – це проблема, але не така велика, на цьому водосховищі не таке інтенсивне рух. Якщо зупиниться каховський, то зупиниться судноплавство повністю по всій річці », – говорить він.

Згідно з дослідженням американських експертів, без проведення належного ремонту суднопроходів по українських річках може зупинитися через 2-3 роки. За словами експерта, аварійний стан шлюзів може загрожувати і більш серйозними наслідками.

«Може статися аварія і шлюз не зможе стримувати воду і тоді буде техногенна, екологічна катастрофа. У нас шлюзи, які є стратегічним об’єктом, не охороняються і будь-яка диверсія може привести до катастрофи. Така потужна хвиля може змити не одне підприємство і дійти до атомної електростанції », – каже Євген Бачев.

Нагадаємо, що в першому кварталі 2019 року понад, ніж в 8 разів збільшилася кількість суднопроходів по річці Дніпро.

Раніше повідомлялося, що в найближчі роки обсяг перевезень зерна по річці збільшиться вдвічі і досягне показника в 10%. У свою чергу, транспортування вантажів залізницею скоротиться до 60%.

Комментарии Facebook