“Як під час війни Вадим Мосійчук знищує систему державного матеріального резерву України і чому Прем’єр-міністр Володимир Гройсман закрив очі на розтрату сотен мільйонів грошей платників податків?

310

“Немає публічних загальних грошей, існують лише гроші платників податків”: Маргарет Тетчер!


21 березня 2018 року Телеканал новин «24» у рубриці «Диктатори» показав документальний фільм під назвою «Маргарет Тетчер: хто ця неоднозначна “залізна леді” та які випробування впали на її плечі».

Одним із основних лейтмотивів телепередачі стала знаментита фраза цієї видатної особистості: “Немає публічних загальних грошей, існують лише гроші платників податків”.

За дивним збігом обставин буквально через тиждень 27 березня 2018 року на сторінці інтернет-видання iPress.ua. вийша стаття під назвою “Рахувати по-новому”: “свої люди” у Рахунковій палаті України”.

Суть вищеназваної статті полягає у тому, що більшість членів Рахункової палати України – це ставленики Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана або членів його Уряду та представників діючої на той час Адміністрації 5-го Президента України.

Ця стаття тематично пов’язана із вищеназваним документальним фільмом, адже мова іде про гроші платників податків, які у нас прийнято називати – “бюджетні кошти” У відповідності до пункту 11 статті 2. Бюджетного кодексу України визначено поняття “бюджетні кошти” (кошти бюджету) – належні відповідно до законодавства надходження бюджету та витрати бюджету.

Таким чином цей термін “бюджетні кошти” привчає населення до думки, що ці гроші нічиї і чиновники із Уряду можуть розпоряджатися ними безконтрольно на свій власний розсуд. У своїй переважній більшості населення не знає, що у відповідності до пункту 2 статті 26 Бюджетного кодексу України контроль від імені Верховної Ради України за надходженням коштів до Державного бюджету України та їх використанням здійснює Рахункова палата.

Для звичайних людей це далеке і знеособлене поняття. Тож спробуємо у цій статті провести для населення Україн невеликий, як кажуть російською, “лікбез” у питаннях публічних коштів за раціональне використання яких відповідає Уряд.

Кабінет Міністрів України своїм Розпорядженням від 03 жовтня 2018 р. № 695-р оголосив Голові Державного агентства резерву України Вадиму Мосійчуку догану.

За повідомленням офіційного сайту Прокуратури міста Києва від 02 квітня 2019 року в межах кримінального впровадження №42016000000002272 Вадиму Мосійчуку оголошена підозра за ч.2 ст.367 Кримінального кодексу України Досудове розслідування заверешено та скеровано до суду обвинувальний акт відносно Голови Державного агентства резерву України, службова недбалість якого завдала державним інтересам збитків на суму понад 6 мільйонів гривень.

Столична прокуратура направила до суду обвинувальний акт відносно Голови Державного агентства резерву України

02 травня 2019 року на шпальтах інформаційного агентсва Ukrpress.info з’явилась сттаття із гучною назвою “Чому НАБУ не оголошує підозру Голові держрезерву України за декларування недостовірної інформації, а САП не здійснює належне процесуальне керівництво по цьому кримінальному провадженню ?”

Як зазначено у статті Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою Генеральної прокуратури України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за №42019000000003218 від 29.12.2018. за ознаками вчинення злочину, передбаченого ст.366-1 КК України «Декларування недостовірної інформації» щодо декларування недостовірної інформації Головою Державного агентства резерву України Мосійчуком В.А.

Слідство здійснюють детективи Національного антикорупційного бюро України. Національним агентством з питань запобігання корупції проведено контроль та повну перевірку декларацій Мосійчука В.А. за 2015, 2016 і 2017 роки. За результатами перевірки встановлено, що при заповненні декларацій суб’єкт декларування не дотримав вимоги пунктів 2, 4, 7, 9 ч. 1 ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції». http://www.ukrpress.info/2019/05/02/chomu-nabu-ne-ogoloshue-pidozru-golovi-derzhrezervu-ukrayini/

Після неодноразових публікацій у ЗМІ та багаточисельних скарг громадських організацій про фактичний розвал держрезерву Рахункова палата провела аудит ефективності управління матеріальними цінностями державного матеріального резерву в Державному агентстві резерву України для встановлення фактичного стану справ та надання оцінки щодо ефективності використання у 2017 та у 2018 році бюджетних коштів (тобто коштів платників податків).

Як було повідомлено на сайті Рахункової плати . у розділі план роботи Рахункової палати на 2019 рік було передбачено наступне: Дата засідання* – 26 лютого 2019 року. Пункт №5. Аудит ефективності управління матеріальними цінностями державного матеріального резерву.

Відповідальна: член Рахункової палати Іванова І. М. * Дата засідання є у тому числі датою розгляду звітів за результатами здійснення заходів державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту). У відповідності до частини 2 статті 30 Закону України «Про Рахункову палату» Рахункова палата регулярно оприлюднює у засобах масової інформації інформацію про свою діяльність, включаючи звіти про здійснені заходи державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту), а також розміщує таку інформацію, плани роботи та рішення Рахункової палати на своєму офіційному веб-сайті у формі відкритих даних відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Окрім того рішенням Рахункової палати від 29 січня 2019 року No 3-6 було затверджено «Порядок складання та направлення до суду протоколу про адміністративне правопорушення».
.
У відповідності до пункту 11 статті 7 Закону України «Про Рахункову палату» “у разі виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення інформує про них відповідні правоохоронні органи”.

З 26.02.2019 року пройшло майже три місяці. Під тиском Голови громадської організації Спілка ветеранів держрезерву Юрія Болозовича тільки 23.05.2019 року на сайті Рахункової палати було опубліковано Рішення Рахункової палати від 26 лютого 2019 року No 4-4 “Про розгляд Звіту про результати аудиту ефективності управління матеріальними цінностями державного матеріального резерву” і оприлюднено повний текст Звіту. 

Аудитом засвідчено, що кошти у сумі 1 740 802,8 тис. Грн., виділені у 2017–2018 роках на управління матеріальними цінностями державного матеріального резерву, використано неефективно внаслідок несвоєчасного, неповного та непродуктивного ухвалення управлінських рішень Державним агентством резерву України. Встановлені факти мають ознаки кримінального правопорушення в частині зловживання владою або службовим становищем керівництвом держрезерву та іншими службовими особами, що спричинило тяжкі наслідки інтересам держави.

За результатами обговорення та на підставі викладеного Рахункова палата вирішила:

1.Звіт про результати аудит уефективності управління матеріальними цінностями державного матеріального резерву затвердити. 4.Відомості про результати аудиту у формі рішення Рахункової палати надіслати Кабінету Міністрів України та рекомендувати:

4.2.Вжити заходів щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності Голови Державного агентства резерву України Мосійчука В.А. згідно з вимогами Закону України від 10.12.2015 No 889-VII “Про державну службу”, враховуючи факти порушень, виявлених Рахунковою палатою при прийнятті зазначеною посадовою особою управлінських рішень, що заподіяло державі матеріальну шкоду.

4.5. З метою протидії та недопущення корупційних правопорушень доручити органам виконавчої влади, що є спеціально уповноваженими органами у сфері протидії корупції, вжити заходів щодо протиправної діяльності посадових осіб системи державного матеріального резерву.

6.Повідомити з надсиланням матеріалів про виявлені ознаки кримінальних правопорушень Державне бюро розслідувань та Національне антикорупційне бюро України для відповідного реагування.

9. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Рахункової палати Іванову І.М. Окрім того, як вбачається із тексту Рішення рахункової палати, згідно з пунктом 20 частини першої статті 116 Бюджетного кодексу України допущено порушення бюджетного законодавства, а саме взяття Головою держрезерву зобов’язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України.

Керівником контрольної групи складено стосовно Голови Держрезерву Мосійчука В.А. протокол про адміністративне правопорушення, передбачене частиною третьою статті 164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення (зареєстрований 04.02.2019 за No2) та відібрано пояснення за цим фактом.

Санкція статті передбачає накладення штрафу на посадових осіб від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Проте нам достеменно невідомо, чи був направлений цей протокол до адміністративного суду і чи був накладений адміністративний штраф на Голову держрезерву за порушення бюджетного законодавства України.

Не дивлячись на такий шлейф токсичності Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман до цього часу не звільнив Вадима Мосійчука із займаної посади. В чому ж тут причина?

Як уже зазначено вище у статті “Рахувати по-новому”:”свої люди” у Рахунковій палаті України”, більшість членів Рахункової палати України – це ставленики вінницького клану Володимира Гройсмана, членів його уряду та інших представників діючої влади – наприклад Міністра МВС Авакова А.Б. Ця обставина дає нам ключ до розгадки загадки і причини того, що відбувалося.

Причина дуже проста. Яби (як і передбачено законом) наприкінці лютого 2019 року напередодні президентських виборів на сайті Рахункової палати був опублікований об’єктивний звіт під назвою “Аудит ефективності управління матеріальними цінностями державного матеріального резерву” усім би стало зрозуміло про те, яке недолуге і пов’язане корупцією керівництво Уряду Володимира Гройсмана у питаннях державного матеріального резерву України.

Це було-б рівноцінно корупційному скандалу в Укроборонпромі і суттєво вплинуло на результати президентськтих виборів. І так трапилось що президентська виборча кампанія плавно перейшла у підготовку до позачергових парламентських виборів. Тому керівник Уряду мабуть і вирішив не публікувати звіт про “Аудит ефективності управління матеріальними цінностями державного матеріального резерву” і притримати його до завершення парламентської кампанії.

Отже корупція в Уряді поки що перемагає закон і справедивість. Багаточисельні антикорупційні та правоохоронні органи і Генеральна прокуратута України в упор не хочуть тут бачити корупцію і склад злочину.

Отож нам не залишається нічого іншого, як проаналізувати інформацію із відкритих джерел, яка була опублікована у ЗМІ упродовж 2016-2019 років і на прикладі Державного агентства резерву України у хронологічному порядку проаналізувати розтрату грошей платників податків Головою держрезерву України Вадимом Мосійчуком під парасолькою Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та інших членів його Уряду.

З чого все почалося нам гарно пояснює стаття від 10 грудня 2018 року яка була опублікована на сайті інформаційного агентства «Прокурорська правда» під назвою «Чи має країна достатні державні запаси під час Воєнного стану? Пане Президенте! Зупиніть «погром» Державного резерву України»

Ось що пише її автор. За поданням Айвараса Абромавичуса – українського політика литовського походження в липні 2015 року на посаду Голови державного агентства резерву України Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк призначив енергійного, амбітного, імпозантного, з гарним знанням англійської мови керівника “європейського типу” пана Мосійчука Вадима Адамовича.

Тоді нам усім було дивно чути новомодні словосполучення “нульова толерантність до корупції”, європейські цінності і така інша риторика. З того часу пройшло більше трьох років. Усі уже давно забули про відомого в вузьких колах українського політика литовського походження.

Проте до цього часу тягнеться шлейф корупційного скандалу із намаганням закласти до державного резерву так званого “литовського палива” який пов’язаний із вищезгаданими особами. Та от біда – спритні хлопці зуміли обвести правоохоронні структури навколо пальця і звести нанівець розслідування кримінального провадження по цьому епізоду.

Упродовж 2015- 2017 років Вадим Мосійчук здійснив скорочення більше 40% робочих місць у системі держрезерву України, тобто більше однієї тисячі працівників залишились без роботи. Натомість Голова держрезерву видав наказ № 248 від 13.11.2017.

“Про внесення змін до наказу Держрезерву від 31.12.2015 р. №192” «Про преміювання керівників державних організацій», яким щомісячно, щоквартально і щорічно нараховувались премії у розмірі до 570 %. За рахунок того, що рядові працівники державних організацій отримували мізерні заробітні плати штучно створювалась ситуація про наявність економії фонду заробітної плати для преміювання директора, заступника директора і деяких наближених до керівництва осіб.

Такі великі премії є ознакою незаконного збагачення окремих службових осіб за рахунок коштів, які своєю працею заробив трудовий коллектив державної організації. Була створена система за якою директору кожний місяць, кожний квартал і кожний рік виплачується такий собі «відкат» у розмірі 1% від фактичного обсягу надходження коштів до спеціального фонду.

І такі схеми були впроваджені на багатьох інших державних організаціях у різних галузях економіки. Результат не забарився. Це викликало масове невдоволення людей владою напередодні президентських виборів, що і стало однією із причин поразки команди 5-го Президента і вплинуло негативно на рейтинг Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана напередодні парламентських виборів.

Упродовж 2015-2017 років Головою держрезерву було незаконно звільнено ряд директорів підприємств (організацій) та працівників центрального апарату Агентства. Суди визнали ці звільнення незаконними і поновили працівників на роботі. Проте Вадим Мосійчук не виконав ні одного судового рішення. Натомість із Державного агентства резерву України за рішеннями судів державним казначейством у безпірному порядку уже стягнуто більше як півтора мільйона бюджетних коштів (тобто коштів платників податків) на оплату вимушеного прогулу працівників, які до цього часу так і не поновлені на роботі з вини Вадима Мосійчука.

Це є свідченням нецільового використання бюджетних коштів. У зв’язку із невиконанням судових рішень щодо поновлення працівників на роботі за поданням відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України слідчими Шевченківського і Печерського управлінь національної поліції у місті Києві порушені кримінальні провадження за ст.382 КК України.

Ці кримінальні правопорушення відносяться до категорії триваючих злочинів. Проте ні одне із цих кримінальних проваджень до цього часу не роззслідуване, що свідчить про покривання Вадима Мосійчука з боку керівництва МВС України. Отже почуваючи повну безкарність Голова держрезерву продовжує порушувати закони.

От самий свіжий приклад злочинної недбалості Голови держрезерву, яка робить співучасником злочину і самого Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. 24 квітня 2019 року на сторінці інформаційного агентства Ukrpress.info вийшла стаття із цікавою назвою: “В мутном водовороте президентской избирательной кампании в Госрезерве Украины вскрылась российская «консерва»”. Наведемо частину цієї статті мовою оригіналу.

«В результате преступной халатности председателя Госрезерва Украины просрочено и пришло в негодность на складах Госрсрезерва Украины 70 тыс. банок тушёнки, 58 тыс. банок сардины и 1000 тонн подсолнечного масла. Пользуясь предвыборной шумихой с целью прикрытия служебной халатности Председателя Госрезерва просроченные продукты питания Распоряжением Кабинета Министров Украины от 10 апреля 2019 года № 238-р пытаются передать Запорожской и Луганской областным государственным администрациям и Черновецкому городскому совету якобы на социальные нужды на безоплатной основе.

Возможное отравление осенью 2019 года тысяч людей никого из чиновников не интересует. Таким образом Премьер-министр может стать возможным соучастником готовящегося преступления. Надежда только на вновь созданное Государственно Бюро Расследований и принципиальность его руководителя, который обратит внимание на сообщение общественности и СМИ о данном преступлении».

В мутном водовороте президентской избирательной кампании в Госрезерве Украины вскрылась российская «консерва»

Скандал не змусив себе довго чекати. 03 травня 2019 року на телевізійному каналі м. Чернівці “ТВА”. з’явився телевізійний сюжет. Як повідомив народний депутат України Максим Бурбак на своїй сторінці у Facebook. “Секретар Чернівецької міської ради Василь Продан домовився з працівниками Держрезерву про передачу Чернівцям тушонки, сардин та олії на суму близько 3,3 млн гривень.

Проте, термін придатності тушонки закінчився у травні цього року. Тільки рішення суду від 23 квітня про повернення Олексія Каспрука на своє робоче місце всю цю схему і обламало”, – йдеться у дописі

Народний депутат Микола Федорук вважає що “це підготовка до виборів і спроба підкупу”. Про це він сказав у вівторок в ефірі телеканалу “Чернівці” 8 травня 2019 року.

Покриваючи таких як Вадим Мосійчук Володимир Гройсман намагався бути добрим до підлеглих керівників центральних органів виконавчої влади і до 5-го Президента і тому коливався та маневрував, щоб не наживати собі ворогів. Проте, як кажуть російською мовою “если долго колебаться – можно всех заколебать”, або, як стверджує українське прислів’я: “на двох стільцях не всидиш”. У цій ситуації виникає закономірне питання: То хто кому Рабінович ?

Юрій Болозович
Голова Спілки ветеранів держрезерву України

Комментарии Facebook