У центрі Києва урочисто відзначили 70-річчя НАТО, відкрили клумбу і дарували подарунки: подробиці (фото + відео)

1123
Помічник Генерального секретаря Організації Північноатлантичного договору (НАТО) з політичних питань і політики безпеки Алехандро Альваргонсалес

У вівторок, 21 травня, в центрі Києва пройшло святкування 70-річчя НАТО. Захід організували на Європейській площі поруч з Українським домом. У ньому взяли участь представники НАТО з країн Європи, Канади та Америки.


Організував торжество Центр інформації та документації НАТО в Україні. На заході були присутні заступник Генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки, посол Алехандро Альваргонсалес, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова, глава Представництва НАТО в Україні Олександр Винников, віце-прем’єр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш -Цінцадзе, а також надзвичайний і повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук і надзвичайний і повноважний посол Великобританії в Україні Джудіт Гаф.

ВСІ ФОТО – КЛАЦ!

Помічник Генерального секретаря Організації Північноатлантичного договору (НАТО) з політичних питань і політики безпеки, посол Алехандро Альваргонсалес закликає українську владу проявляти впертість у реалізації реформ задля наближення до Альянсу.  “Україна є нашим партнером. У 2008 році ми вирішили, що одного дня Україна стане членом НАТО, і тому ми хочемо для України того, що, як ми віримо, є найкращим для неї”, – наголосив Альваргонсалес.

“І те, що ми хочемо для України, – це свобода вирішувати її власне майбутнє. Це та модель, яку ми поділяємо, – повноцінна свобода, повноцінний мир, повноцінне процвітання і стабільність”, – додав Альваргонсалес. У цьому зв’язку він зазначив, що в Альянсі вирішили допомогти Україні на цьому непростому і довгому шляху. “Ви знаєте, ви повинні виконати роботу, і ви маєте отримати вигоди від цієї роботи”, – додав помічник генсека НАТО.

“І маєте бути горді з того, що вже було досягнуто, але ви також маєте бути впертими у досягненні майбутніх цілей і працювати над цим день за днем”, – наголосив Альваргонсалес.

“Тож кожного дня боріться з корупцією, реформуйте сектор безпеки, запровадьте громадський нагляд за службами безпеки, захищайте незалежність та цілісність судової гілки влади.Вигода прийде від цього, і звичайно, я не маю сумніву, що ви достойні цього, тому що ви будуєте те, що український народ вимагав вже протягом довгого часу, оскільки це є справедливим, і ніхто не має права перешкоджати вам у реалізації вашого проекту та вашим національним бажанням”, – підкреслив помічник генсека Альянсу.

Посол Великої Британії Джудіт Гоф

Посол Великої Британії Джудіт Гоф на святкуванні акцентувала, що хоча Північноатлантичний альянс і створювався в інші часи, проте він й нині обіцяє підтримувати офіційний Київ: “НАТО було засновано в зовсім інший час, невдовзі після завершення Другої світової війни.

12 держав, які підписали Північноатлантичний договір 1949 року, взяли на себе три основних зобов’язання: гарантувати свободу, зберегти мир і сприяти стабільності”.Представники Альянсу нагородили кількох українських громадських активістів і журналістів почесними відзнаками «за внесок у поглиблення співпраці Україна – НАТО».

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Клімпуш-Цинцадзе наголосила, що партнерство і співпраця з НАТО у різних сферах була і залишається одним з пріоритетів держави та суспільства. Клімпуш-Цинцадзе також нагадала, що 7 лютого цього року Верховна Рада України закріпила курс на євроатлантичну інтеграцію у Конституції держави.

До святкування 70-ї річниці підписання договору на Європейській площі створили тематичну квіткову композицію. А до Українського дому запросили художників із різних куточків України, аби ті створили картину, як саме вони бачать Організацію Північноатлантичного договору та чому.

Алехандро Альваргонсалес і Олексій Воронцов

Довідка: НАТО (Організація Північноатлантичного договору, Північноатлантичний Альянс) – військово-політичний блок, який об’єднує більшість країн Європи, США і Канади. Заснований 4 квітня 1949 року США, з метою захисту Європи від радянського впливу. Тоді державами – членами НАТО стали 12 країн: США, Канада, Ісландія, Великобританія, Франція, Бельгія, Нідерланди, Люксембург, Норвегія, Данія, Італія та Португалія.

Це «трансатлантичний форум» для проведення країнами-союзниками консультацій з будь-яких питань, що зачіпають життєво важливі інтереси його членів, включаючи події, здатні поставити під загрозу їхню безпеку. Однією з декларованих цілей НАТО є забезпечення стримування будь-якої форми агресії відносно території будь-якої держави – члена НАТО або захисту від неї. В даний час членами НАТО є 29 країн.

Комментарии Facebook