Бочки з невідомою речовиною та гору медичних відходів знайшли у Березані, що на Київщині

1474

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, з усієї кількості відходів, що утворюються внаслідок діяльності медичних закладів, близько 80% є звичайним сміттям, порівняним з побутовими відходами. Решта 20% вважаються небезпечними матеріалами, які можуть бути інфекційними, токсичними чи радіоактивними. На стихійному сміттєзвалищі поблизу м. Березань, що на Київщині, виявлено бочки з невідомими речовинами та величезну купу медичних відходів. Громадські активісти стверджують, що сміття завезено сюди зі Львова…

Відео з моторошними знахідками депутатів Березанської міської ради Тетяни Божок та Юрія Грицуна, оприлюднене на сторінці «Березанську владу – під контроль громади» у соцмережі Фейсбук, протягом дня набрало близько 1,2 тис. переглядів:

https://www.facebook.com/groups/547114722130060/

Березанці шоковані побаченим. «Жах!», – таким коротким словом описують мешканці міста свої враження. Однак, схоже, місцева влада не поділяє стурбованості громадян, бо до цього часу з боку місцевих чиновників не пролунало жодної відповіді чи, бодай, коментаря щодо ситуації на стихійному сміттєзвалищі.

Між тим, становище кричуще! Адже медичні та фармацевтичні відходи несуть загрозу здоров’ю й життю людини та вважаються одними з найнебезпечніших. До медичних відходів належать: шприци, прострочені ліки, перев’язувальні матеріали, ампули тощо. Так, наприклад, в 1 г медичного сміття міститься в 300 разів більше мікроорганізмів, ніж у побутових відходах. Тільки потрапляння у навколишнє середовище антибіотиків призводить до розвитку більш стійких до ліків захворювань, бактерій і вірусів. Крім того, існує низка хімічних лікарських препаратів, які завдають серйозної шкоди екології. А скільки кілограмів медичних відходів знайшли свій останній прилисток поблизу міста Березань?

Медичні відходи на стихійному сміттєзвалищі поблизу міста Березань

Окрім медичних відходів, місцеві активісти знайшли бочки з невідомою речовиною. Причому кількість завезених ємностей встановити важко, бо частина з них завалена тонами непотребу. Що в тих бочках? Як поведеться їх вміст під час загорання? Якими шкідливими речовинами наповниться повітря над містечком? Ці питання турбують усіх без винятку. Жителям міста добре відомо, як «утилізується» непотріб. Як правило, про його «утилізацію» громадян інформують вогнеборці, повідомляючи про чергову ліквідацію пожежі на сміттєзвалищі.

Депутат Березанської міської ради Київської області Тетяна Божок: «Наклейки затерті, прочитати нічого неможливо. Суміш густа, як желе, можливо, від давності»…

«Мене, як депутата Березанської міської ради, найбільше турбує те, що на сміттєзвалище завезені бочки з невідомою речовиною», – розповідає Тетяна Божок. За її словами, у відповідь на депутатське звернення на місце пригоди приїздили працівники прокуратури, сфотографували небезпечні знахідки та будуть проводити слідство.

Подібні напрацювання вже є у колег Бориспільської міжрайонної прокуратури зі Львова. Так, вони розкрили схему шахрайства: львівські підприємці подають у комунальний департамент мерії заявки на вивезення та утилізацію сміття від імені фіктивних фірм з Дніпра, Києва та Київської області, а потім – за підробленими документами – звітують про виконану роботу. Отримавши гроші з міського бюджету, забирають сміття і… викидають на узбіччя, сміттєзвалища та у лісосмуги.

Куди саме висипати сміття, водію вказує місцевий координатор. Договір у перевізника на вивезення непотреба укладений не з Львівською міською радою, а з якимось ТОВ. І за документами, адміністрація Львова тут начебто ні до чого…

https://podrobnosti.ua/2180967-lvvska-smttva-epopeja-vdhodi-vdpravljajut-cherez-fktivn-frmi.html

Журналістам вдалось з’ясувати, що з міської скарбниці Львова фіктивним перевізникам виплатили близько 6,5 млн. грн. А люди, на яких були зареєстровані ці фірми, навіть не знали про те, що вони займаються вивезенням сміття.

9 квітня березанські місцеві активісти зупинили вантажівку зі сміттям, яка привезла на стихійне сміттєзвалище поблизу м. Березань, непотріб зі Львова. Водій відверто зізнався у цьому. Про походження «підкинутого» сміття можна зрозуміти й по чекам та квитанціям, знайденим неподалік. Про випадки подібних знахідок вже повідомлялося у регіональних ЗМІ. Вантажівки із «львівським сміттям» завертали:

– з Житомирщини – https://www.zhitomir.info/news_173206.html

– Хмельниччини – https://podrobnosti.ua/2137411-lvvske-smttja-zvalili-u-pol-na-hmelnichchin.html

– з м. Українка – https://tsn.ua/kyiv/sumnozvisne-lvivske-smittya-nelegalno-vivantazhili-pid-kiyevom-904870.html

– з м. Бердичів – https://times.zt.ua/l-vivs-ke-smittia-vynyshchuie-oth-nastupnyy-na-vynyshchennia-berdychiv-video/

Місяць тому вантажівка з львівським сміттям знову з’явилася на Житомирщині. Правоохоронці, як правило, під тиском громадськості реагують на такі події. Проводять перевірки, однак далі цього справа не йде. Принаймні, на сьогодні автору матеріалу невідомо про існування хоча б одного судового вироку на адресу винуватців подібних злочинів.

Втім, мешканців м. Березань та навколишніх сіл наразі турбує інша проблема: хто, яким чином, а головне – за чий рахунок та у який термін буде займатися утилізацією небезпечних відходів? І чи перейматиметься хтось цією проблемою взагалі?

Поки що і бочки з невідомою речовиною, і медичні відходи нікуди із сміттєзвалища не поділися.

Довідка НВ:

В Україні за рік накопичується близько 400 тисяч тонн медичних відходів. Небезпечні речовини, що містяться у них, можуть викликати деякі форми раку, СНІД, вірусні гепатити та інші захворювання.

На 18-й сесії Рада ООН з прав людини до числа небезпечних медичних відходів віднесла «інфекційні відходи, гострі предмети, анатомічні та патологічні відходи, застарілі або протерміновані хімічні продукти, фармацевтичні препарати і радіоактивні матеріали».

Іван ГРИГОРІВ

Комментарии Facebook