Актуальні соціальні проекти – влучити в ціль: Вікторія Лемешко

1623

Моя робота цікава і водночас складна, бо я маю бути цілим всесвітом. З дітьми сиротами – маю бути другом і мамою, з хворими – лікарем і психологом, з старенькими – добрим слухачем, з солдатами – побратимом. Головне – любити людей і робити світ кращим!


Працюючи у соціальній сфері я маю 22-річний досвід з розробки та реалізації соціальних проектів – на сьогодні їх більше 120-ти. Коли підраховувала їх кількість, була здивована і зрозуміла, що закінчуючи один – вже маю ідею для наступного. Так безперервний потік соціальної роботи та волонтерства є невід’ємною частиною мого життя.

Соціальні проекти та благодійність в Україні відіграють дуже важливу роль, адже через них небайдужі люди мають можливість допомогти державі у вирішенні нагальних питань. Стосується це дітей-сиріт, онкохворих, дітей з інвалідністю, біженців, воїнів АТО, престарілих людей, малозабезпечених.

Громадськість має об’єднувати свої зусилля, аби підняти Україну на рівень європейської держави. І починати треба з тих, хто в першу чергу потребує допомоги. Протягом 2009-2010 років був реалізований всеукраїнський проект «Здай кров – врятуй життя дитини», який мав на меті збір донорської крові для онкохворих дітей.

Головна мета – направити потік потенційних донорів до державних пунктів забору крові. Під час інформаційної кампанії до проекту долучилося 24 ЗМІ, у тому числі 9 телеканалів. Акцію підтримали 67 компаній, які у себе організували корпоративні Дні Донора, партійні організації та приватні особи. І все це – безкоштовно! Після закінчення акції більшість учасників і надалі підтримують цю традицію – а це є результатом правильного інформування та мотивації.

Тепер хочу розповісти про школярів, де гостро стоїть проблема булінгу. Цькування дітей одне одними у наш час має страшні наслідки, тому її потрібно вирішувати. Акція «Зірки проти дитячої жорстокості» була створена саме з метою зменшити негативний вплив на дітей у школі та на прикладах відомих людей показати, як цьому можна протидіяти.

Про свій досвід дітям розповідали Аліна Шатернікова, Олена Говорова, Наталія Валевська, Ірина Мерлені, Едуард Приступа, Петро Чорний, Вячеслав Узєлков, Ольга Фреймут, Аліна Гросу, Андрій Кузьменко, Влада Прокаєва, Світлана Мазій, Богдан Бенюк, Валерій Харчишин, Віктор Скуратовський, Тарас Тополя, Тамерлан і Альона Омаргалієва та багато інших.

У переповнених дітьми актових залах панувала тиша, адже школярі навіть не уявляли, що відомі люди стикалися з тими ж проблемами у школі. Окреме місце займають у соціальному проектуванні – діти-сироти та позбавлені батьківського піклування. Це найскладніша аудиторія, адже їм потрібні не лише іграшки і одяг – їм потрібна увага і підтримка. Мало кому відомо про приховані проблеми таких дітей. Найперше – це навички з приготування їжі.

Адже перебуваючи у дитбудинку щодня у столовій їх чекають готові сніданки та обіди. Часто діти навіть не вміють заварити собі чай! Друга проблема – соціальна адаптація під час самостійного життя. У цей період дуже важливо надати дитині нескладну професію, яка зможе її прогодувати, наприклад, баріста, майстер манікюру, перукар, офіціант і тп. Третя серйозна проблема – відсутність сучасних засобів гігієни (особливо для дівчаток) та білизни.

Для нас з вами крем, антипреспірант, шампунь – це звичні речі. У них цього немає. Четверта проблема – це агресія через відсутність тепла, любові та підтримки. Тому на сьогодні ми організовуємо різноманітні програми для дітей-сиріт, де волонтери і звичайні люди їздять у дитячі будинки та інтернати і спілкуються з дітьми, розповідають про професії та діляться власним досвідом.

Разом з цим продовжуємо вирішувати і нагальні потреби, наприклад, привозимо речі, іграшки, канцтовари, спортінвентар, замінюємо на нові матраци, ковдри, подушки, які лишилися ще з радянських часів. У фейсбуці ми створили групу «Сделай мир добрее» – там є фото та відео звіти, а також пости з потребами і проблемами, які потрібно вирішувати. Долучайтеся!

Вікторія Лемешко, волонтер, експерт з соціального проектування, журналіст, PR-спеціаліст

Комментарии Facebook