Половина обіцянок кандидатів не стосуються повноважень президента – КВУ

30

За даними Комітету виборців України, майже половина обіцянок кандидатів, які прописані у передвиборчих програмах, не стосуються конституційних повноважень президента. КВУ провів моніторинг і аналіз програм 12-ти найбільш рейтингових кандидатів у президенти за 14 основними напрямками: зовнішня політика, армія, судова реформа, боротьба з корупцією, освіта, медицина, культура, децентралізація та визначили топ-5 тем, про які пишуть кандидати в своїх програмах, повідомляє Укрінформ.

«На першому місці питання економіки. В середньому 31% кожної програми кандидата – це економічний блок. Це питання того, як залучити в Україну інвестиції, що робити з податками, створення нових робочих місць, зарплати, тарифи, соціальні виплати, пенсії і так далі», – сказав аналітик Комітету виборців України Денис Рибачок.

У результаті, за його словами, кандидати в президенти говорять про економіку вдвічі більше, ніж про безпеку, армію і зовнішню політику разом узяті.

На другому місці – питання правової політики, які згадуються в 11% програм.

І лише третє місце в програмах – це питання безпеки і армії. В середньому 8% програм акцентують саме на цьому.

«Ще 20% – це загальні слова, красиві історії з життя кандидатів і дуже гарні епітети», – зазначив аналітик.

Він також наголосив, що у передвиборчих програмах наявний негативний тренд – частина кандидатів пропагують недемократичні практики.

«Вже зараз низка кандидатів публічно закликають до впровадження смертної кари в Україні… хоча є рішення Конституційного Суду з далекого 1999 року, де взагалі було визнано, що смертна кара в принципі суперечить Конституції України», – зауважив Рибачок.

Серед негативних тенденцій, за оцінкою КВУ, й те, що половина найрейтинговіших кандидатів обіцяють повністю скасувати недоторканність народних депутатів, президента, суддів. Окремі кандидати спекулюють на ідеях відкликання виборцями депутатів і президента. Масово набувають поширення ідеї референдумів, які пропонується проводити в обхід парламенту і певних процедур, що мають бути визначені законом.

За аналізом КВУ, вісім з 12-ти найрейтинговіших кандидатів прямо підтримують вступ України в НАТО і зближення з ЄС, хоча їхні програми не корелюються з демократичними європейськими практиками.

Джерело

Комментарии Facebook