Зустріч Президента України Петра Порошенка та Канцлера Німеччини Ангели Меркель в Києві – подробиці

85
Zustrich Prezydenta Ukrayiny Petra Poroshenka ta Kantslera Nimechchyny Anhely Merkel

Під час двосторонньої зустрічі у Києві Президент Петро Порошенко та Канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорили широкий спектр питань двостороннього співробітництва. Глава Української держави висловив вдячність німецькій стороні за підтримку реформ, які здійснюються в Україні.


Німеччина є провідним інвестором в економіку України – Президент про співробітництво двох держав

«Я висловив вдячність за важливу практичну допомогу з боку Уряду ФРН на шляху реформ, які ми спільно невпинно здійснюємо в Україні», – сказав Петро Порошенко під час спільної прес-конференції.

Президент нагадав, що на його звернення Урядом ФРН було прийнято рішення про направлення до нашої держави Спеціального посланника з питань реформ у галузях урядування та децентралізації Георга Мільбрадта. «І я хочу наголосити, що успішна реформа децентралізації продовжується і імплементується, в тому числі дякуючи зусиллям Німеччини і німецьких радників. Він вже другий рік поспіль дуже успішно взаємодіє з українським Урядом, з українським Міністерством регіонального розвитку і це було сьогодні окремо підкреслено», – сказав Петро Порошенко.

Він також повідомив, що минулого тижня відбувся візит державних секретарів Уряду ФРН, який був також використаний для поглиблення взаємодії між двома країнами та їх урядами.

Глава держави також констатував зростання товарообігу між нашими країнами.

За словами Президента, під час сьогоднішніх переговорів було домовлено про проведення 10-го засідання українсько-німецької Групи високого рівня 28 листопада у Берліні. «Я переконаний, що це засідання, разом з третім Українсько-німецьким економічним форумом, буде сприяти подальшому закріпленню зростаючої динаміки співпраці України і Німеччини», – сказав Петро Порошенко.

«Ми також обговорили напрямки подальшого стимулювання німецьких інвестицій в економіку України. Я хочу нагадати, що Німеччина є провідним інвестором в економіку України з показником 1,7 млрд. євро», – додав він.

Найбільш динамічно розвиваються інвестиції в автомобільну галузь, зазначив Глава держави. «Всі чотири роки ми відкривали виробництва комплектуючих на конвеєри німецької автомобілебудівної промисловості і на сьогоднішній день створено десяток тисяч нових робочих місць», – сказав Петро Порошенко і закликав бізнесменів Німеччини вкладати і в інші галузі.

«Водночас ми закликаємо німецьких інвесторів уважніше придивитися до інших сфер економіки та регіонів України, де є високий потенціал розвитку», – сказав він.

Президент також зазначив, що Україна вітає підписання угоди про відкриття місцевих бюро Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ GmbH) та Кредитної установи для відбудови (KfW), що створює правове підґрунтя для розширення фінансової та технічної допомоги, необхідної для вирішення критично важливих для нашої держави питань. «В один із приїздів пані Канцлер наголосила про рішення німецького Уряду про виділення кредитів в 500 млн євро на підтримку української економіки і сьогодні я озвучив пропозицію, яка була прийнята, що частина цих коштів має бути використана на кредит для побудови дороги Запоріжжя-Маріуполь, бо нашим пріоритетом є і залишається розвиток інфраструктури звільненого Донбасу. І мені дуже приємна підтримка, яку продемонструвала в цьому напрямку пані Канцлер», – додав Петро Порошенко.

Також співрозмовники не обійшли увагою і питання енергетичної безпеки України та ЄС, перспективи розвитку громадянського суспільства в Україні.

«Я дуже дякую пані Канцлеру за візит, за ефективні і конструктивні, як завжди, переговори. Дякую за підтримку і вірю, що наша співпраця, співпраця України і Німеччини, Президента Порошенка і Канцлера Меркель, має велике майбутнє», – резюмував Глава держави.

Федеральний канцлер, у свою чергу, нагадала, що Німеччиною з 2014 року виділено 490 млн євро для розвитку України, зокрема на користь внутрішньо переміщених осіб та для розвитку соціальної інфраструктури на Сході України.

«Я дуже рада, що можу сьогодні говорити про нашу готовність виділення додаткових коштів на суму в майже 85 млн євро. Для покращення перспектив працевлаштування  молодих українців шляхом професійної освіти та покращення житлової ситуації», – сказала Ангела Меркель. При цьому вона відзначила прогрес у двосторонніх угодах між Німеччиною та Україною. «Наш Уряд погодив буквально вчора угоду про соціальне забезпечення», – додала Канцлер.

Федеральний канцлер також наголосила на важливості підтримки з боку Німеччини таких інфраструктурних проектів в Україні, як розвиток Одеського порту та будівництво доріг в Запорізькій та Донецькій областях.

Ангела Меркель також відзначили зростання на 20 відсотків взаємної торгівлі між Німеччиною та Україною.

Канцлер ФРН також наголосила на важливості продовження реформ в Україні та відзначила певні успіхи, зокрема в частині проведення медичної реформи, роботи Антикорупційного бюро, децентралізації тощо.

Говорячи про співпрацю між Німеччиною та Україною в науковій галузі Канцлер повідомила, що її країна планує значно збільшити виділення коштів на розвиток цієї сфери.

«Ми будемо створювати центр передового досвіду на суму 2 млн євро. Дуже важливо, щоб науковці мали шанс залишатися в Україні, а не виїжджати закордон та робити чудову роботу», – сказала вона.

Ви належите до тих європейських політиків, з якими ми пов’язуємо нашу боротьбу за незалежність – Президент подякував Канцлеру Німеччини за підтримку України

Ви належите до тих європейських політиків, з якими ми пов’язуємо нашу боротьбу за незалежність – Президент подякував Канцлеру Німеччини за підтримку України

Президент Петро Порошенко подякував Федеральному канцлеру Німеччини Ангелі Меркель за постійну підтримку України. «Ви належите до тих європейських політиків, з якими ми пов’язуємо нашу боротьбу, боротьбу України, українського народу за відновлення суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України, за виведення російських військ з української території, за відсіч російській агресії.

Ви належите до тих політиків, яких по праву можна називати друзями України. І від імені українського народу я хочу подякувати Вам саме за це», – сказав Петро Порошенко під час спільної прес-конференції.

«Ви належите до тих політиків, з якими ми пов’язуємо сприяння та щиру допомогу Україні на шляху важливих реформ. Ми з Вами говорили, що Німеччина разом з Україною є ко-спонсором і співзасновником реформ у надзвичайно важливих секторах українського життя – реформи, які просувають Україну на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції», – додав він.

При цьому Петро Порошенко повідомив, що проінформував Ангелу Меркель щодо ініційованих ним змін до Конституції, якими буде закріплено наш європейський та євроатлантичний шлях.

Президент зазначив, що у нього і пані Канцлера є «найбільш тісні та найбільш довірливі контакти». «Бо можу сказати, що лише моїх візитів до ФРН відбулося 14, і численні телефонні контакти, координація наших дій, зустрічі у форматі міжнародних організацій, безумовно є яскравою тому демонстрацією», – додав він.

«Я не з переказів знаю, що тема України є дуже близькою для пані Канцлера. І не тому, що ми так активно комунікуємо. А тому, що пані Канцлер є уособленням класичного, справжнього європейського лідера. Ви вмієте побачити, де криється перспектива і, я глибоко вдячний, що таку перспективу Ви побачили в Україні», – зазначив Порошенко.

«Хотів би висловити щиру вдячність пані Канцлеру за те, що Ви зберегли і продовжуєте зберігати те, про що я ще в 2014 році наголосив, що нам потрібно від Європи – єдність і солідарність з  Україною. Ваші зусилля із забезпечення і єдності, і солідарності важко переоцінити», – підсумував Президент.

В свою чергу, Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель наголосила на тісній координації спільних дій з Президентом України.

«Шановний пане Президенте, шановний Петро, я рада знову бути тут в Києві, через чотири роки. У нас існує тісний, люб’язний дружній обмін думками», – сказав Ангела Меркель. Вона також підкреслила, що протягом усього цього періоду відбувалися постійні консультації і під час особистих зустрічей, і під час численних телефонних розмов.

Ефективність Мінських угод залежить від сумлінного їх виконання Росією – зустріч Президента України та Канцлера Німеччини

Ефективність Мінських угод залежить від сумлінного їх виконання Росією – зустріч Президента України та Канцлера Німеччини

Президент України Петро Порошенко та Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель під час переговорів обговорили важливість припинення російської агресії проти України.

«Ми обговорили ситуацію на Донбасі в Криму, в тому числі в сфері прав людини. Я навів нові незаперечні докази російських злочинних дій проти України, передав відповідні документи. Водночас я підтвердив відданість України Мінським домовленостям і готовність України виконувати ті зобов’язання, де треба забезпечувати безпековий компонент Мінських домовленостей для того, щоб переходити до політичного компоненту», – сказав Президент Петро Порошенко під час спільної зустрічі з представниками ЗМІ.

При цьому він підкреслив, що яскравим свідченням готовності України є рішення парламенту про прийняття закону, його пропозицій про продовження на рік Закону України про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

«Втім цілком очевидним є те, що ефективність Мінських домовленостей залежить не тільки і не стільки від України, але від їх сумлінного виконання Росією. Вже ніхто не сумнівається в тому, що саме Росія стимулює ескалацію конфлікту. І ви мали можливість у цьому переконатися під час останніх дебатів в Раді Безпеки ООН 30 жовтня», – підкреслив Петро Порошенко. Він констатував, що «на жаль, безпекова ситуація на Донбасі залишається дуже складною, інша сторона постійно провокує загострення».

«Тому сьогодні ми рішуче засудили триваючі обстріли  із забороненої зброї, що ведеться з боку неконтрольованих Україною територій. Неприпустимим є те, що через дії агресора продовжують гинути люди, у тому числі цивільні, в тому числі жінки та діти», – підсумував Петро Порошенко.

В свою чергу, Федеральний канцлер Німеччини наголосила на тісній співпраці у Мінському форматі. «У нас нічого іншого немає, крім Мінського процесу. Дуже важливо, що Україна виконує свої зобов’язання, навіть якщо це важко. Німеччина буде на боці України у цьому питанні. Я ще раз хочу підтвердити, що територіальна цілісність є визначальною і суттєвою. Україна сама має визначати свій шлях», – сказала Ангела Меркель.

«На жаль, у нас немає стабільного перемир’я, продовжують гинути солдати на лінії розмежування. Нам потрібно посилити наші зусилля що стосуються зон розведення», – сказала вона та додала, що потрібно посилити роботу із запровадження миротворчої місії ООН на Донбасі.

Ми докладаємо всіх зусиль, щоб російська сторона чітко дотримувалася міжнародного права – Президент щодо ситуації в Азовському морі

Ми докладаємо всіх зусиль, щоб російська сторона чітко дотримувалася міжнародного права - Президент щодо ситуації в Азовському морі

Президент Петро Порошенко зазначає, що Україна вдячна своїм партнерам за підтримку Резолюції Організації Об’єднаних Націй щодо ситуації у акваторії Азовського моря та Керченській протоці.

«Ми докладаємо всіх можливих зусиль з тим, щоб російська сторона чітко дотримувалася міжнародного права», – наголосив Глава держави під час спілкування з представниками ЗМІ після завершення двосторонніх переговорів з Канцлером ФРН Ангелою Меркель.

Петро Порошенко зазначив, що загрози ескалації в акваторії Азовського моря і Керченської протоки були серед питань, які обговорювались під час зустрічі з Ангелою Меркель.

Президент подякував Канцлеру Німеччини за підтримку зазначеного документа. «Я хотів би подякувати Німеччині і Франції за те, що було прийнято рішення зараз приєднатися до Резолюції ООН, Ради безпеки ООН стосовно Криму і Азову. Це є насправді також зусилля у використанні платформи міжнародних організацій для забезпечення миру в регіоні. Дуже дякую вам, пані Канцлер», – наголосив Президент.

Чергові фейкові вибори на Донбасі не матимуть жодної юридичної сили і не будуть визнані міжнародною спільнотою  – Президент

Чергові фейкові вибори на Донбасі не матимуть жодної юридичної сили і не будуть визнані міжнародною спільнотою  – Президент

Чергові фейкові вибори в тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей, організовані з Москви, не матимуть жодної юридичної сили та не будуть визнані у світі. Про це Президент Петро Порошенко заявив після зустрічі з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель у Києві.

«Нинішні фейкові вибори, як і попередні, є нікчемними з юридичної точки зору і такими, що не матимуть жодних правових наслідків. Їхні так звані результати ніколи не будуть визнані міжнародною спільнотою», – наголосив Глава держави під час спільної прес-конференції з Канцлером ФРН.

Петро Порошенко повідомив, що під час двосторонньої зустрічі з Ангелою Меркель було скоординовано підходи сторін щодо засудження фейкових виборів в окупованих Донецьку та Луганську, організованих Російською Федерацією. «Вони є яскравим свідченням неготовності Кремля до мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Такі явно провокативні та відкрито обструкціоністські дії Москви повністю суперечать і букві, і духу Мінських домовленостей», – підкреслив Президент.

Він нагадав, що це не перша спроба Росії підірвати Мінський процес. «Ми пам’ятаємо 2014 рік. Ми, до речі, пам’ятаємо, що і до, і після підписання Мінського протоколу і Мінського меморандуму, де була схвалена так звана «лінія зіткнення», після ухвалення Закону України про особливий порядок місцевого самоврядування, коли були призначені на грудень місцеві вибори, в односторонньому порядку фейкові вибори були організовані Російською Федерацією у листопаді», – сказав Петро Порошенко.

Єдиним шляхом до врегулювання ситуації Глава держави вкотре назвав проведення на Донбасі чесних, прозорих, демократичних виборів відповідно до українського законодавства, як це зазначено у документах Мінського процесу. «Документах, де є вимога, щоб вибори відповідали стандартам БДІПЛ/ОБСЄ.

Але здійснити це можна лише після виведення усіх незаконних збройних формувань, що також було зазначено в Мінських домовленостях. Виведення військової техніки, виведення і роззброєння бойовиків та найманців, дотримання принципів політичного плюралізму, багатопартійності, рівних можливостей доступу до засобів масової інформації та відновлення з цією метою українського теле- та радіомовлення на всій території Донбасу», – підкреслив Президент.

В свою чергу, Канцлер Німеччини Ангела Меркель сказала: «Ці вибори не відповідають змісту Мінських домовленостей». При цьому Федеральний канцлер підкреслила, що розуміє наскільки важко було продовжити дію особливого статусу в окремих районах Донецької та Луганської областей та подякувала українським парламентарям за ці рішення.

Комментарии Facebook