Хто захистить українських інвалідів, як не вони самі? (відео)

3520

Цим людям важко. Ні, їм невимовно важко, але вони – не здаються! Адже далі відступати вже немає куди! 


Повна трансляція:

У  Києві відбувся круглий стіл «Захист людей з інвалідністю: усвідомлення, дотримання і виконання норм міжнародного права державою, об’єднаннями громадян і самими людьми з інвалідністю», співорганізаторами якого виступили «Укрінформ» та  ГО «Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів».

 

Коли слухаєш виступи цих знедолених людей із журналістським блокнотом і диктофоном  у руках, то серце здригається від болю. Комусь із них не поталанило ще змалечку – народвися людиною із обмеженими фізичними можливостями. Хтось отримав інвалідність під час служби у війську, або ж – на підприємсті.

Дехто потрапив у ДТП… Нині всі вони, отримуючи мізерні (за европейськими мірками) пенсії – буквально на межі виживання. А, можливо, і за межею… Адже як можна прожити, маючи на руках … аж півтори тисячи гривень щомісяця у наш непростий час?   І це – не гіпербола, а жорстока констатація фактів.

І ось що цікаво : можновладці бачать і розуміють, у якій скруті опинилися мільйони українців із обмеженими фізичними можливостями. Але на практиці  нічим їм не допомагають.

Ба більше: мізерні  пільги, якими користувалися українські інваліди ще буквально вчора, завтра керівники держави можуть взагалі відмінити. Не зважаючи на темпи інфляції у країні. Виправдовують свої дії тим, казна України – у жалюгідному стані. А самі  в цей же час їздять разом із сім”ями на Мальдіви і Сейшели…

Саме про це йлося у виступах учасників круглого столу «Захист людей з інвалідністю: усвідомлення, дотримання і виконання норм міжнародного права державою, об’єднаннями громадян і самими людьми з інвалідністю».

«Монетизація пільг» у вітчизняних реаліях», «Громадські організації людей з інвалідністю та їх роль в усвідомленні, дотриманні і виконанні норм міжнародного права», «Міжнародне право відповідно до норм Конвенції про права людей з інвалідністю», «Особливості і проблемні питання  фінансової підтримки громадських організацій інвалідів», – ось перелік питань, які потрапили у фокус двохгодинної дискусії, у якій взяли участь Володимир Петровський – голова ГО «ВГО  «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів»;

Сергій Кириченко – юрист, адвокат; Сергій Болтівець – голова Всеукраїнського координаційного бюро Міжнародної громадсько-державної програми «Освіта дорослих України», професор; Богдан Назаренко – голова Громадської ради при КМДА та представники інших громадьких організацій.

Більш детально про цю подію ви дізнаєтеся у програмі «СПЕЦІАЛЬНИЙ РЕПОРТАЖ», розміщену  на шпальтах інформаціного агентства Ukrpress.info вже найближчим часом.

Комментарии Facebook