Під Верховною Радою “катували” – всеукраїнська акція на захист жертв тортур (фото + відео)

1005

Як простими речами катують українців в місцях несвободи. Про це сьогодні говорили на акція до Міжнародного дня підтримки жертв катувань «Прості речі катують», яку провели громадські організаціі: «Україна без тортур», ГО «Альянс Української Єдності», ГО «Синдикат» під стінам Верховної Ради України.


Під час заходу організатори розповіли і показали, як простими речами катують підопічних у місцях несвободи. Також, були оприлюднені прізвища 20 народних депутатів, які не реагують на звіти національного превентивного механізму за результатами візитів до місць несвободи на їх одномандатних округах.

Наразі, 1.5 мільйона українців перебувають у 4700 місцях несвободи. Ці громадяни є найбільшою групою ризику, адже знаходяться під постійним контролем адміністрацій різноманітних закладів, від колоній до хоспісів, й можуть щодня потерпати від катувань та жорстокого поводження.

Прості речі, такі, як старе радянське панцерне ліжко, рушник, відсутність питної води чи прогулянки на свіжому повітрі, байдужість персоналу, ігнорування з боку влади та громадськості, замовчування, стають знаряддями катування.

Олег Цвилый голова організації “Альянс Української Єдності” розповів журналістам наскільки серйозно йдуть справи в середовищі ув’язнених, за його, словами тортури і знущання це “нормальна практика” серед наглядачів і керівництва колоній і інших режимних об’єктів. Незважаючи на безліч заяв щодо порушення кримінальних справ все, спускається на гальма.

Під час моніторингових візитів Національного превентивного механізму, реалізацію якого покладено на Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та які здійснюється спільно з громадськими активістами – моніторами, фіксуються факти катувань, або неналежного поводження у місцях несвободи України.

«Україна без тортур» спробувала залучити народних депутатів України, яких було обрано по одномандатних виборчих округах, до вирішення проблем, які виявляються під час візитів.

«За останні шість місяців наша організація направила звернення до 20 народних депутатів-мажоритарників. Ми надавали їм об’єктивні висновки моніторингових груп за результатами візитів до місць несвободи, що знаходяться на їх виборчих округах. Жоден із народних депутатів не відреагував та не надав нам відповіді, порушивши тим самим Закони України «Про звернення громадян» та «Про статус народного депутата».

Листи були направлені: Олексій Порошенко, Максим Бурбак, Іван Рибак, Ярослав Москаленко, Григорій Заболотний, Олександр Домбровський, Денис Омельянович, Миколай Люшняк, Віктор Романюк, Михайло Гаврилюк, Володимир Ар’єв, Олександр Шевченко, Сергій Каплін, Олександр Третьяков, Ірина Подоляк, Олександр Подоляк, Сергій Міщенко, Одарченко Юрій, Дмитро Святаш, Юльюк Артем.

Для нас, простих українців, це черговий доказ того, що депутати згадують про проблеми на виборчому окрузі лише під час передвиборчих кампаній. Нас таке ставлення до цінностей прав людини обурює», – заявила Тетяна Камак, громадський монітор та член правління організації «Україна без тортур».

В той же час, тільки превенція катувань та жорстокого поводження не знизить рівень тортур. Держава також повинна забезпечити ефективне розслідування випадків катувань та реабілітацію жертв, чого в Україні поки не відбувається. Тому до акції долучилися неурядові організації, які впроваджують програми, направлені на реабілітацію жертв катувань та їх родин.

Акція «Прості речі катують» проходить не лише в Києві, а й в регіонах. До неї долучилися області, в яких є регіональні представництва «України без тортур»: Херсонська, Дніпропетровська, Черкаська, Івано-Франківська, Рівненська та Полтавська.

Громадські організації закликають політиків зробити пріоритетним питання запобігання тортурам та жорстокому поводженню в місцях несвободи України!

Організатори заходу:

  1. ГО «Україна без тортур»
  2. ГО «Альянс Української Єдності»
  3. ГО «Синдикат»

Комментарии Facebook