Великі агропідприємства використовуючи ДФС спекулюють на ПДВ

9
агро

Найбільшого експортера соняшникової олії «Кернел» запідозрили у співпраці з конвертаційними центрами задля мінімізації сплати податку на додану вартість (ПДВ) до бюджету і отримання додаткової вигоди. УНН поцікавився у голови асоціації «Аграрний союз України» Геннадія Новікова, наскільки поширені такі зловживання в агросекторі та хто мав би їм запобігати. Без участі податкової інспекції (ДФС) створювати корупційні схеми відшкодування ПДВ практично неможливо.

«Отримати повернення ПДВ зараз можливо лише тим компаніям, які експортують продукцію. Можливості для експорту для середніх і малих компаній в Україні не існує. У нас у цьому плані монополізований експорт світовими величезними компаніями і компаніями-холдингами, які мають свої трейдерські компанії.

Тому, такі зловживання можливі, де є великий бізнес і велика концентрація земельного банку. Сьогодні у кожній галузі і в сільському господарстві також є люди, які працюють над зниженням податкового тиску або переховуванням від податків, у тому числі така ж ситуація з ПДВ. Сказати, що це неможливо в аграрному секторі, ніхто не може, бо аграрний — такий же бізнес, як і інші», — сказав Г.Новіков.

Експерт наголосив, що без участі податкової інспекції (ДФС) створювати корупційні схеми з відшкодування ПДВ практично неможливо.

«Нині існує електронна система декларування і електронна система ПДВ, тому, якщо це і можливо, то тільки з відома ДФС. Тобто, тут однозначно присутня корупційна складова. Зараз податкова може зловити порушників, не відходячи від комп’ютера. Сільськогосподарські підприємства здають масу документів у податкову інспекцію, що якщо нею скористуватися, то, в принципі, такі ситуації були б не можливі», — сказав Г.Новіков.

Нагадаємо, компанія «Кернел» є лідером з відшкодування ПДВ серед агрокомпаній. Успіх компанії пов’язують із її співвласником — народним депутатом, членом податкового комітету ВР Віталієм Хомутинніком.

Водночас, «Кернел» став фігурантом одразу декількох кримінальних проваджень за фактами незаконного виведення валюти за кордон та співпраці з конвертаційними центрами.

Комментарии Facebook